Тотнъм се изложи сериозно, след като падна с 0:1 при гостуването си на последния Уест Бромич в двубой от 37-ия кръг на Висшата лига.

Успехът обаче бе много важен за Албиън, който се изкачи на 19-о място с 31 точки и поне за още няколко часа запази надежди за оставане в елита.

Джейк Ливърмор донесе успеха на Дроздовете, след като вкара решаващия гол в 92-ата минута, когато след корнер Крейг Доусън отклони топката и полузащитникът реализира отблизо, за да хвърли феновете в екстаз.

Хари Кейн пропусна отлична възможност преди почивката, когато изведен от Киърън Трипиър не успя да се разпише и отново показа, че след завръщането си от контузия не е във форма.

15 минути преди края голмайсторът на Шпорите едва ни се отбеляза автогол, но отклонената от него топка бе избита от Юго Лорис.

Загубата остави Шпорите в Топ 4 със 71 точки, но напрежението върху тях ще се увеличи сериозно, ако утре Челси победи Ливърпул, тъй като тогава Сините ще се приближат само на 2 точки от хората на Маурисио Почетино.