Тотнъм бързо забрави за загубата от Уулвърхемптън през уикенда, след като отнесе Кардиф с 3:0 на неговия стадион и така се върна на победния път. Това бе мач от 21-ия кръг на Висшата лига.

Шпорите нямаха никакви проблеми, като реализираха попаденията си още в първия половин час от двубоя и с 48 точки се върнаха на 2-ото място, поне временно.

Хари Кейн откри още в 3-ата минута, след като Шон Морисън не успя да се справи с едно подаване от крилото на Трипиър. Топката по-скоро рикошира в коляното на нападателя, но за него това бе без значение.

В 12-ата минута Кристиан Ериксен вкара с отличен удар, след като бе изведен от Хюн Мин Сон, а самият кореец се разписа в 26-ата, когато намери път към мрежата с диагоналес изстрел, който вратарят Етъридж определено трябваше да отбие.

Домакините така и не успяха да се възстановят от ранния пасив и логично допуснаха поражение, като с 18 точки остават сериозно замесени в битката за оцеляване, макар и за момента да са над опасната зона.