Тотнъм записа очаквана и убедителна победа над аутсайдера Хъдърсфийлд във Висшата лига с 4:0, а Лукас Моура се отчете с хеттрик.

Без Хари Кейн и Деле Али лондончани спечелиха без особено напрежение, като контролираха двубоя почти през цялото време и с 67 точки се върнаха на третото място, с точка пред Челси. Те имат 3 победи от 3 мача без допуснат гол в новия си дом.

През първото полувреме Шпорите вкараха при двата си точни удара. Първо Виктор Уанияма откри в 24-ата минута, след като останал сам срещу вратаря го заобиколи много хладнокръвно.

Вижте класирането във Висшата лига

Само 3 минути след това Лукас Моура удвои с диагонален удар и това успокои домакините, които контролираха мача до около 75-ата минута, след което и гостите стигнаха до няколко ситуации, които обаче пропуснаха.

Фернандо Йоренте замени Кейн в атаката и игра много старателно, като в 47-ата минута бе близо до впечатляващ гол, но стреля в гредата. Лорис спаси опасен пряк свободен удар на Бакуна, след което имаше рикошет и в гредата, преди в края Моура да оформи хеттрика си.

В 87-ата минута бразилецът получи от Ериксен и след отлично първо докосване прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, а в 93-ата бе изведен от Хюн-Мин Сон и стреля под гредата, за да оформи крайното 4:0.