Четвъртодивизионният Колчестър хвърли бомбата, след като изхвърли Тотнъм от турнира за Купата на Лигата в Англия, печелейки с дузпи с 4:3.

Шпорите играха много слабо и Маурисио Почетино се принуди да пусне в игра Ериксен, Ламела и Сон, но и това не помогна и редовното време приключи при 0:0.

Лукас Моура пропусна най-добрата ситуация за гостите, докато Трой Парът, който водеше нападението на лонданчани, също не успя да вкара в доста безличните 90 минути.

Ериксен се издъни при дузпите, не успявайки да преодолее вратаря Дийн Гъркън още при първото изпълнение, но след това и домакините пропуснаха след несериозно изпълнение от Джевани Кауън-Браун.

При последните наказателни удари Лукас Моура прати топката в гредата, което се оказа фатално, тъй като впоследствие Том Лапсли реализира и прати отбора си сензационно напред.

Съставът на Тотнъм: Гацанига, Дайър, Санчес, Танганга (66 Сон), Уокър-Питърс, Скип (78 Ламела), Уаниама, Дейвис, Моура, Али, Парът (66 Ериксен)