Ужасяваща контузия на Андре Гомес помрачи последния мач от 11-ия кръг във Висшата лига между Евертън и Тотнъм завършил 1:1.

Полузащитникът пострада в 79-ата минута, когато Хюн Мин Сон го спъна, след което португалецът се сблъска със Серж Орие и глезенът на халфа остана под тялото на съперника и се счупи.

Първоначално кореецът получи само жълт картон, след което наказанието му бе променено на червен, а виждайки травмата на Гомес, Сон се разплака напускайки терена.

Преди това Деле Али вкара с удар от около 18 метра, за да даде аванс  на Шпорите в 63-ата минута, но в 7-ата минута от добавените 12, Ченк Тосун изравни с глава за Карамелите.

Играчите обаче приключиха мача подвластни на случилото се с Гомес, на когото предстои операция и дълго възстановяване.

Равенството остави Евертън на 17-о място с 11 точки, докато Шпорите са 11-и с 13, като нямат победа в първенството като гост от януари.