Късен гол на Джефри Шлуп и важни спасявания на вратаря, помогнаха на Кристъл Палас да докопа точка срещу Тотнъм и мачът завърши 1:1.

Хари Кейн вкара 9-ия си гол  за сезона в 22-ата минута, за да даде преднина на Шпорите, след като силният му от около 20 метра заблуди Висенте Гуаита и той не се намеси на ниво.

Хората на Жозе Моуриньо опитаха да затворят мача, но в 81-ата минута Юго Лорис не се намеси при един свободен удар на Еберечи Езе и Джефри Шлуп вкара отблизо за 1:1.

До края Бен Дейвис прати топката в гредата, а Гуаита се реваншира за грешката си при гола на Тотнъм, като първо спаси удар на Кейн със страхотен рефлекс, а в добавеното време отклони в гредата пряк свободен удар на Ерик Дайър, за да запази равенството.

В крайна сметка Палас подобри актива си до 17 точки, докато Тотнъм е с 25, но със сигурност в тима съжаляват много за изпуснатия триумф. Все пак серията без загуба в първенството достигна 11 мача.