Тотнъм победи с 1:0 Лутън като гост в първи мач от 9-и кръг на Висшата лига. Шпорите продължават без загуба под ръководството на Анге Постекоглу и вече са първи в класирането с 20 точки - с две повече от шампиона Манчестър Сити, преди останалите мачове от кръга.

Единственият гол на "Кенилуърд Роуд" вкара защитника Мики ван де Вен. Той се разписа в началото на второто полувреме след асистенция на Джеймс Мадисън. Тотнъм игра с 10 души цяло второ полувреме. За два жълти картона още преди паузата бе изгонен Ив Бисума. Въпреки това Шпорите удържаха аванса и взеха три точки.

Рожденникът на вратата на Тотнъм Гулиелмо Викарио направи някои спасявания, а пропуски направиха и нападателите на Лутън.

За първи път от сезон 1960/61, когато за последно Тотнъм става шампион, Шпорите стартират толкова силно. Те имат 20 точки от 8 кръга, а през 1960 стартират с рекордните 11 поредни победи.