Мениджърът на Тотнъм Ангелос Постекоглу заяви, че не съжалява за думите си, че винаги печели трофей през втория си сезон в даден клуб, докато "шпорите" се стремят да преодолеят пасива си от един гол от първия мач срещу АЗ Алкмаар в осминафиналите на Лига Европа. Реваншът предстои в четвъртък в Лондон.
Именно турнирът Лига Европа остана последният шанс за трофей на клуба, който не е печелил отличие от 2008 година.
"Не, няма допълнително напрежение. Очевидно бяхме разочаровани от представянето ни в първия мач. Важното е, че не направихме невъзможно връщането си в сблъсъка с АЗ Алкмаар. Ситуацията е доста равностойна", каза Постекоглу, цитиран от агенция "Ройтерс".
"Те имат един гол предимство, но играейки у дома, ако можем да представим интензивността и темпото, както през уикенда при равенството 2:2 срещу Борнемут, тогава мисля, че ще имаме възможност да продължим напред в турнира. Ако това се случи, ще се изправим пред ново голямо предизвикателство в следващия кръг. Концентрирани сме да покажем силно представяне утре вечер", категоричен бе мениджърът на Тотнъм.
Попитан дали съжалява, че е направил толкова смело изказване относно спечелването на трофеи, Ангелос Постекоглу отговори че просто излага факти.
"Не си измислях нищо, отговорих на въпрос. Хората го използваха за свои собствени цели, предполагайки, че правя смело твърдение. Ако то не се реализира, тогава няма да мога да кажа същото през следващата година, нали", коментира Постекоглу.
Защитниците Мики ван де Вен и Кристиан Ромеро ще могат да попаднат заедно в стартовия състав за първи път от началото на декември. Ромеро игра един час срещу Борнемут, а Ван де Вен влезе на терена през последните 30 минути.
"Ромеро, няма проблеми. Беше страхотно да видим и Мики. И двамата са на разположение", потвърди специалистът.
Постекоглу заяви още, че разчита на "лидерската група" на тима, включително вратаря Гулиелмо Викарио, да поведат "шпорите" към четвъртфиналите на Лига Европа.
"Със сигурност искаме опитните футболисти да се представят по най-добрия начин в този вид мачове. Ние разчитахме много и на нашите по-млади играчи, които напреднаха наистина добре", каза Постекоглу и добави:
"Футболисти като Ромеро, Викарио, Мадисън и Сон – са нашите четирима лидери. Да имаме и четиримата на терена ще бъде от полза."







Маргаритов: Идеята за тази "справедлива цена" е добра, не става въпрос за държавна намеса
Прокуратурата обвини 36-годишен мъж след масовия бой в Габрово на Гергьовден
Радев поиска спешни мерки срещу инфлацията и безводието: Редица сектори са в критично състояние
Градушки и бури удрят България: Очакват се интензивни валежи между 20 и 24 май
Кирил Петков: Моделът на Путин е ясен - завзима територия
Хантавирус отдавна има в България, какви са симптомите?
Французойка с хантавирус е в критично състояние, на белодробен апарат е
Панджерова: Оставането в политиката и заемането на постове за мен не е на всяка цена
Тези модели ни напускат през 2026
Историческо: BMW събира всички арт автомобили за първи път
Хибридът ви харчи твърде много? Ето къде грешите
Автопилотът на Tesla носи десетки милиони долари печалба
Алистър Овърийм: "Всеки боен стил ме научи на нещо"
Netflix влиза в ММА: Ронда Раузи и Джина Карано оглавяват историческа галавечер в Лос Анджелис
Байсангур Сусуркаев посочи трима възможни съперници след UFC 328
Ярослав Амосов е готов за големите имена след UFC 328
Какво е холестеролът?
Делир в напреднала възраст – спешно състояние, което често се бърка с деменция
Афазия – когато думите изчезват
Имунотромбоза – как имунната защита води до запушване на микросъдовете?
Коментари
Напиши коментар19:48 | 12 мар 2025 г.
Напиши коментар