Ювентус тотално надигра Интер, но шампионите спечелиха Дерби д‘Италия с 1:0, играно на "Алианц Стейдиъм" в Торино.

Единственият гол в напечения сблъсък отбеляза Хакан Чалханоглу от дузпа в края на първото полувреме. Войсчех Счесни спаси наказателния удар, но той беше пребит и турският национал не сбърка от втория опит.

През всички 90 минути "бианконерите" бяха по-добрият отбор на терена, но шампионите издебнаха своя момент и спечелиха големия мач. На два пъти и гредата помогна на Самир Ханданович, а пропуските пред вратата му бяха многобройни.

Така Интер остана в битката за титлата с 63 точки, на 3 зад Наполи и Милан, който утре приема Болоня. Юве е на 4-то място с 59 т. и допусна първа загуба в калчото от началото на календарната година.