Арсенал победи с 2:1 у дома Лийдс Юнайтед в мач, който изглеждаше спечелен още през първото полувреме. Младият Еди Нкетия даде бърз аванс на “артилеристите” с два гола до 10-та минута, а малко след това гостите останаха с човек по-малко заради червения картон на Люк Ейлинг.

Все пак гостите намалиха през второто полувреме чрез Диего Йоренте (67) и до края на срещата поставиха под напрежение лондончани. В крайна сметка възпитаниците на Микел Артета удържаха крехкия си аванс и дръпнаха пред Тотнъм в битката за Шампионската лига. “Артилеристите” се възползваха и от грешката на Челси.

Арсенал е 4-ти с 66 точки, вече само на точка от Челси. Тотнъм, който вчера спря Ливърпул за 1:1 на “Анфийлд”, е на петата позиция с 62 точки. А само след дни - в четвъртък, Тотнъм приема Арсенал в дербито на Северен Лондон.