Германия и Англия завършиха 1:1 в динамичен и равностоен мач от група 3 на Лига А в Лигата на нациите.

Германците натиснаха от самото начало и още в първата минута Кай Хаверц стреля точно по диагонала, но Джордан Пикфорд спаси. Веднага след това Антонио Рюдигер внесе смут в отбраната на островитяните, но Кайл Уокър изчисти пред голлинията на стадион "Алианц Арена".

Първата възможност за гостите се откри пред Хари Кейн, но неговият шут извън пеналта не стресна Мануел Нойер. После Бундестимът отново натисна и четвърт час след старта на двубоя Пикфорд на два пъти излезе и се намеси адекватно.

В средата на първото полувреме попадение на Хофман беше отменено заради тънка засада, като острието спринтира почти от центъра. На отсрещната врата Кейн изпусна златен шанс, а точно преди почивката двамата вратари се намесиха при стрелби на Джамал Мусиала и Букайо Сака.

Като цяло Германия имаше леко игрово превъзходство за първата част (6:5 удара и 55% владеене на топката), но "Трите лъва" също имаха своите възможности.