Реал Мадрид постигна петата си поредна победа в Ла Лига, след като обърна Майорка за 4:1 у дома. Така „Кралете“ останаха единственият отбор от големите първенства в Западна Европа, печели всичките си мачове от началото на сезона.

Ведад Муричи даде аванс на гостите в 35-та минута, а в добавеното време на първата част Федерико Валверде изравни. Развръзката дойде в 73-та минута, когато Винисиус донесе трите точки на тима си с 4-тия си гол в първенството от началото на кампанията. В края Родриго (89) и Антонио Рюдигер (90+3) довършиха гостите.

Така Реал си върна първото място в класирането с пълен актив от 15 точки, с 2 повече от Барселона. Виляреал е с 10 преди гостуването си на Бетис по-късно тази вечер.