Манчестър Сити разби с 3:0 като гост Уулвърхямптън, а головото чудовище Ерлинг Холанд не спира да чупи рекорди с попаденията си.

Това беше една от първите срещи в английската Висша лига след кончината на кралица Елизабет II и на "Молиню" отдадоха заслужена почит.

На терена "Гражданите" решиха всичко през първото полувреме с попадения на Джак Грийлиш и Холанд, а после Майкъл Колинс от "Вълците" получи директен червен картон. След почивката и Фил Фодън се разписа.

С победата Сити събра 17 точки и се качиха на върха. Уулвс остава с 6 т. и се намира на 16-та позиция. В следващия кръг хората на Пеп Гуардиола приемат градския съперник Манчестър Юнайтед (2 октомври), докато "Вълците" гостуват на Уест Хям.