Лудогорец победи с 3:2 Цървена звезда в контролна среща, играна в Белек.

През първото полувреме разградчани тотално надиграха сръбския гранд и вкараха и трите си гола. На два пъти точен беше Игор Тиаго, между неговите попадения се разписа и Бърнард Текпетей.

Четвърт час преди края Мирко Иванич беше точен за Цървена звезда, в последните минути и Алекс Виго записа името си сред голмайсторите. Интересното е, че той беше пред трансфер именно в Лудогорец, но в последния момент избра офертата от Сърбия. Разградчани обаче получиха и лоша новина, след като новото попълнение Диниш Алмейда получи контузия и беше изнесен на носилка.

Това беше първи успех за "Орлите" по време на зимната им подготовка, след като преди това паднаха с 1:2 от Хановер и направиха 1:1 с полския Заглебие.

На 28 януари, събота, Лудогорец среща Динамо Тбилиси.