Лудогорец е шампион на България за 12-и пореден път, след като победи Черно море с 1:0 като гост на стадион "Тича" във Варна.

Хегемонът за предходните 11 кампании доминираше през първото полувреме, в които отправи цели 10 удара, срещу само три за "моряците".  Момчетата на Ивайло Петев владееха топката в 60% от времето преди паузата, но така и не успяваха да открият резултата.

Само пет минути след подновяването на играта Матиас Тисера все пак откри резултата и върна разградчани на върха в таблицата. Лудогорец умело защитаваше преднината си и въпреки червения картон на Гонсалвеш в самия край на мача, успя да изкове шампионска победа.

Лудогорец завършва сезона с 85 точки - с една повече от втория ЦСКА, който победи Левски с 2:0.