Левски не успя да сътвори чудото в Германия и да елиминира Айнтрахт Франкфурт, след като загуби реванша от плейофите в Лигата на конференциите с 0:2.

"Орлите" спечелиха с голове в края, след като Джесик Нганкам откри резултата в 79-ата минута и хвърли в екстаз феновете на домакините на стадион "Дойче Банк Парк".

26-кратният шампион на България веднага се хвърли в атаки да изравнява, остави свободни пространства в защита и в 86-ата минута Ели Скири сложи точка на спора, след като се разписа след асистенция на Нганкам.

Така с общ резултат 3:1 от двата мача, един от най-силните отбори в Бундеслигата се класира за груповата фаза на турнира, но Левски се представи достойно срещу именития си съперник и заслужава само адмирации за представянето си в Европа през този сезон.