Пари Сен Жермен спечели гостуването си на Ланс с 2:0 в мач от 18-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят започна с отличен шанс за домакините да поведат, но Пжемислав Франковски пропусна дузпа в 7-та минута. Ланс бе наказан след половин час игра, когато Брадли Баркола преодоля елегантно вратаря Брайс Самба след пас в коридор от Килиан Мбапе. Ситуацията за домакините се усложни допълнително след директния червен картон на Жонатан Гради.

След паузата възпитаниците на Луис Енрике вкараха още едно попадение чрез Мбапе минути преди изтичането на редовното време. В ролята на асистент се превърна Усман Дембеле.

По този начин шампионите дръпнаха с осем точки пред втория Ница. Вицешампионът от изминалия сезон е на осма позиция с 26 пункта. В следващия кръг Ланс гостува на Тулуза, докато ПСЖ първо играе с Орлеан за Купата на Франция, а след това има домакинство на Брест в Лига 1.