Ливърпул поведе с четири точки на върха в класирането на Висшата лига, след като победи Лутън Таун с 4:1 у дома в изтеглен мач от 26-ия кръг на първенството. Разкъсваният от проблеми с контузени играчи тим на мърсисайдци имаше проблеми срещу новака в елита през първото полувреме, но след почивката отвя своя съперник и грабна трите точки.

Чиедозие Огбене даде преднина на гостите още в 12-та минута, но играчите на Роб Едуардс не издържаха на вихрения натиск на домакините през второто полувреме. В рамките на 15 минути Върджил ван Дайк, Коди Гакпо и Луис Диаз направиха пълен обрат, а Харви Елиът подпечата успеха за "червените" в 90-та минута.

По този начин Ливърпул вече има 60 точки, четири повече от втория Манчестър Сити, който е изиграл мач по-малко. Лутън е в зоната на изпадащите с актив от 20 точки, колкото има и 17-ят Евертън.