Борусия Дортмунд взе крехък аванс срещу ПСЖ, побеждавайки с 1:0 в първия полуфинален мач между двата отбора в Шампионска лига. Двубоят на стадион „Сигнал Идуна Парк“ предложи куп емоции и множество положения, но в крайна сметка домакините стигнаха до успеха.

В герой за германците в тази среща се превърна Никлас Фюлкруг, който заби скъпоценното попадение в 36-ата минута. Домакините изпуснаха още куп изгодни положения, като сред отличилите се в това отношение е именно и авторът на попадението.

Хората на Луис Енрике на свой ред могат да съжаляват, че не успяха да стигнат поне до равенството. Те също пропиляха куп отлични възможности. На два пъти и гредата спаси домакините в рамките на около минута след почивката. Късметът обърна гръб последователно на Килиан Мбапе и Ашраф Хакими, след като те треснаха двата странични дирека.