Арсенал започна сезона със спечелен трофей, отнасяйки шампиона Ман Сити с 3:0 на "Уембли". Ето някои изводи след звучния триумф на Артилеристите.
Рамзи е в отлична форма
През миналия сезон във Висшата лига неутралните фенове на два пъти трябваше да преглътнат горчив хап: когато Ливърпул се спъна на крачка от шампионската титла и когато Арън Рамзи се контузи след великолепното си представяне през първата половина от шампионата.
Е, запалянковците могат да ликуват отново. Вчера Ливърпул смаза Борусия (Дортмунд) с 4:0, а Рамзи изигра великолепен мач за "Къмюнити Шийлд". Разбира се, още е рано да се дават прогнози за предстоящата надпревара, но полузащитникът на Арсенал демонстрира познатия си вече стил. Той смогваше да посреща атаките на противника в средата на терена и да действа като втори нападател при атаките, като вкара втория гол за своите.
Играта на Рамзи не само е отлична сама по себе си, но и подхожда идеално на концепцията на Арсенал: централните полузащитници трябва да бъдат универсални, а не тясно специализирани по отношение на фазите на играта. В неделя Рамзи, Уилшър и Артета се справиха прекрасно със задачите си.
Санчес е готов да блести
Въпреки участието си на световното и наситения клубен сезон, Алексис Санчес изглежда удивително свеж. При това дори на крилото чилиецът участва по-активно в играта на Арсенал, отколкото го правят колегите му по пост Уолкът и Подолски. Той не само се стреми да завършва атаките, но и участва в организацията им.
Най-важното нещо за Алексис на "Емиратс" ще бъде да не прихване "синдрома на Хлеб": най-малко два пъти срещу Сити Санчес предпочете да подава в ситуации, в които бе по-добре да стреля и пропиля едно излизане сам срещу вратаря.
Ман Сити се отнесе несериозно към мача
Добрата игра на Арсенал в неделя изобщо не значи, че Топчиите ще започнат успешно участието си във Висшата лига, както и лошото представяне на Сити не е някаква тежка катастрофа. Мануел Пелегрини започна с някакво немислимо съчетание от играчи в отбрана и освободи Йоветич от задължението да пресира противника, отстъпвайки средата на терена. Също така шанс за изява получи новият вратар Кабайеро, който имаше вина при първия и третия гол. И, естествено, отсъствието на Давид Силва през първото полувреме показа колко важен е той за небесносините. С влизането му играта на Гражданите веднага се оживи, въпреки че изходът от двубоя вече бе решен.
Фернандо осъзна какво го чака
Още един новобранец на Сити в първия официален мач се запозна с една интересна особеност на халфовата линия на отбора си: тя никак не обича да се раздава в дефанзивен план. Сигурно му е било доста весело да осъзнае някъде към 20-ата минута, че Яя Туре само ще си стои някъде до него и ще чака да му подадат топката, на крилата Насри и Навас не обичат особено да се връщат назад, пък и защитниците понякога се увличат прекалено много в атака.
От една страна, Фернандо бе привлечен именно за да помогне да бъде преодолян този проблем, защото Фернандиньо не е идеалният разрушител и е по-полезен в изграждането на атаките. От друга страна, на бразилеца никак няма да му е лесно да свикне с това положение на нещата.
Иван Калашников, "Спорт сегодня"







Как да изглеждаме скъпо, без да харчим много
Ново проучване преобръща представите за влиянието на екраните при децата
Кръстовище в София със странна светофарна уредба: За малко да ме отнесе трамвай
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар13:04 | 11 авг 2014 г.
13:02 | 11 авг 2014 г.
13:00 | 11 авг 2014 г.
12:59 | 11 авг 2014 г.
12:55 | 11 авг 2014 г.
12:55 | 11 авг 2014 г.
12:55 | 11 авг 2014 г.
12:52 | 11 авг 2014 г.
12:50 | 11 авг 2014 г.
12:47 | 11 авг 2014 г.
Напиши коментар