Тотнъм разнебити Манчестър Сити с 4:1 в мач от седмия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Уайт Харт Лейн".

"Гражданите" откриха резултата в средата на първата част чрез Кевин Де Бройне, но точно преди паузата Ерик Дайер изравни с далечен снаряд. И при двата гола обаче останаха съмнения за засада.

Малко след почивката Тотнъм осъществи пълен обрат. Тоби Алдервейрелд се извиси в наказателното поле и засече с глава центрирането на Ламела.

Десетина минути след това Кейн увеличи аванса на своите, правейки добавка отблизо при гредата на Ериксен от фаул. В 79-ата минута Ламела оформи крайния резултат.

Манчестър Сити остава на върха с 15 точки, но вече прави втора поредна грешна стъпка. До този кръг "гражданите" имаха само два допуснати гола за шест кръга. Тотнъм събра 12 точки и се изкачи на пето място в таблицата.

Срещата започна спокойно и в началото нямаше интересни положения пред двете врати. Кевин Де Бройне пробва тежък удар от идстанция, но не успя да намери целта.

Преди да изтече четвърт час игра Яя Туре реши да завърши с левия крак от движение добра атака на своето отдясно, но лидерът на "гражданите" би много слабо и неточно.

После Фернандиньо намери Агуеро пред наказателното поле и аржентинецът стреля в долния десен ъгъл, но Лорис изби.

В средата на първата част Сити откри резултата, макар да останаха съмнения за много тънка засада. Яя Туре намери Кевин Де Бройне отдясно и белгиецът матира Лорис с плътен удар по диагонала.

Тотнъм се опита да отговори, но силният шут на Сон не затрудни Каебайеро. На отсрещната врата Стърлинг залъга защитник и стреля, но стражът на "шпорите" спаси по фантастичен начин.

Последваха дав шута на Хари Кейн, първият от които беше неточен, а вторият - отразен от Кабайеро. Лорис пък се справи с тупалките на Фернандиньо и Коларов.

В последната минута на първата част Тотнъм изравни резултата от положение на засада. Уокър центрира остро отдясно и Сон засече, но Кабаейро спаси. топката се озова у Ерик Дайер, който стреля от 25 метра и с помощта на лявата греда прати кълбото в мрежата. При паса към Уокър преди това обаче имаше засада.

Пет минути след почивката Тотнъм осъществи пълен обрат. Ерик Ламела центрира от пряк свободен удар и в наказателното поле над всички скочи Тоби Алдервейрелд, реализирал с глава. Това бе неговият първи гол с екипа на лондончани.

Сити създаде само една интересна атака в следващите минути - Стърлинг би опасно, но ударът му беше спасен.

Тъкмо бе изминал един час игра, когато Тотнъм нанесе трети удар. Кристиан Ериксен нацели сглобката от пряк свободен удар, а хитрата лисица Хари Кейн бе застанала на правилното място и направи лесна добавка.

Двайсетина минути преди края на редовното време Рахим Стърлин шутира извън наказателното поле, но покрай лявата греда. На отсрещната врата гол на Сон беше отменен заради засада, а след това Кабайеро парира тупалка на Кейн.

В 79-ата минута Сити глътна четвърти гол. Влезлият като резерва Нжие намери Ламела, който буквално се изгаври с Кабайеро и Демикелис, карайки ги да лазят по терена и после вкара с левия крак в опразнената врата. До края не се случи нищо интересно и Тотнъм взе ценни и заслужени три точки.

Тотнъм - Манчестър Сити 4:1

0:1 Кевин Де Бройне - 25'
1:1 Ерик Дайър - 45'
2:1 Тоби Алдервейрелд - 50'
3:1 Хари Кейн - 61'
4:1 Ерик Ламела - 79'

Тотнъм: Лорис, Алдервейрелд, Вертонген, Уокър, Дейвис, Дайър, Али, Ламела (Керъл - 87'), Ериксен (Чадли - 68'), Сон (Нжие - 77'), Кейн

Ман Сити:  Кабайеро, Отаменди, Демикелис, Саня, Коларов, Фернандо, Фернандиньо (Насри - 71'), Де Бройне, Туре (Навас - 56'), Стърлинг, Агуеро (Робъртс - 86')