Манчестър Сити постигна инфарктна победа с 2:1 срещу Суонзи в среща от 16-ия кръг на Висшата лига и така нанесе поредно поражение на "Лебедите", които бяха водени в този мач от Алън Къртис, който е в ролята на временен наставник.
По този начин "Гражданите", които стигнаха до успеха си на своя "Етихад Стейдиъм", изместиха Лестър от лидерската позиция във Висшата лига, макар и може би временно.
Отборът има в актива си 32 точки.
Бони откри за домакините в 26-ата минута, но Гомис изравни в 90-ата минута и се виждаше как срещата ще финишира при реми, но в продължението Туре донесе успеха на домакините.
Още в първите минути гостите започнаха силно и имаха чудесен шанс за откриване на резултата, но ударът на Сигурдсон в 5-ата минута бе спасен от Харт.
Няколко минути след това отново исландецът бе в светлините на прожекторите, след като бе намерен на добра позиция, но отново не успя да преодолее стража на домакинския тим
В 25-ата минута пък след удар на Навас се наложи Уилямс да се намесва решително и да блокира топката.
Минута след това Сити все пак откри резултата чрез Бони, след като засече с глава топката, след центриране на Навас от корнер. Той обаче не се зарадва след гола заради уважение към бившия си отбор.
В 28-ата минута Сигурдсон засече топката след центриране на Аю, но ударът му мина на сантиметри от гредата.
До почивката нямаше повече попадения и резултатът остана непроменен.
След нея обаче Суонзи започна уверено и в 50-ата минута Отаменди се намеси решително след удар на Сигурдсон и блокира топката.
Две минути след това пък Фабиански бе страхотен и парира топката след удар с глава на Яя Туре, който бе насочен в близкия му ъгъл.
През следващите минути нямаше нищо кой знае какво като положения пред двете врати и темпото на игра се успокои.
Малко преди края на мача гостите вкараха, но съдията не зачете гола заради нарушение срещу Харт, но Гомис попари Сити в 90-ата минута и така бе на път да донесе точката на тима си. Фернандес намери французина зад отбраната и той от близка дистанция бе безгрешен и прати топката в мрежата на Харт с топовен удар в посока близката греда.
В продължението обаче Туре донесе успеха на тима си. Той навлезе в наказателното поле и отправи удар по посока далечния ъгъл, като рикошет помогна на топката да излъже Фабиански и така Сити стигна до успеха.
МАНЧЕСТЪР СИТИ - СУОНЗИ 2:1
1:0 Бони 26
1:1 Гомис 90
2:1 Туре 90+
МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Саня, Клиши, Отаменди, Мангала, Силва (68 - Де Бройне), Туре, Навас, Фернандиньо, Стърлинг (46 - Делф), Бони (84 - Ихеаначо)
СУОНЗИ: Фабиански, Тейлър, Уилямс, Ранхел, Фернандес, Раутлидж (76 - Бароу), Корк, Ки, Бритън (75 - Монтеро), Сигурдсон, Аю (83 - Гомис)







Централна емисия
Централна емисия
Българи в Гърция в основата на мащабна ДДС измама с коли
Джиджи Хадид поканена за шаферка на Тейлър Суифт
ВМА с позиция за лекаря, прегазил и убил куче в София
С Донбас в опасност, Европа трябва да окаже натиск върху Русия сега
Сложни, но здрави - пет бизнес седана с надеждна електроника
Как да свалите акумулатора, без да загубите важни найстройки?
Боговете на тунинга: Вижте всички коли от шоуто SEMA 2025
Нови накладки? Само с разрешение от Hyundai
Сонен нападна Ронда Раузи
Ислам Махачев: Анкалаев и Перейра трябва да се бият още един път
Оскар Де Ла Оя: Искам Жервонта Дейвис да се върне към истинските битки
Зандер Заяс и Абас Барау ще се бият за обединение на титлите WBO и WBA
Д-р Ангел Радев: Бъдещето на медицината е в интелигентната персонализирана грижа и превенция
Храненето при болестта на Бехтерев
Националната кардиологична болница стартира безплатни прегледи на онкопациенти
Криоглобулинемичен васкулит – съдово възпаление, свързано с хепатит C
Коментари
Напиши коментар23:24 | 14 дек 2015 г.
13:05 | 14 дек 2015 г.
00:01 | 14 дек 2015 г.
17:25 | 13 дек 2015 г.
11:19 | 13 дек 2015 г.
11:18 | 13 дек 2015 г.
10:47 | 13 дек 2015 г.
02:01 | 13 дек 2015 г.
00:10 | 13 дек 2015 г.
22:39 | 12 дек 2015 г.
Напиши коментар