На крачка от фалстарт бе Хосеп Гуардиола в първия си мач във Висшата лига на Англия. Испанецът дебютира като мениджър на Манчестър Сити с домакинска победа с 2:1 над Съндерланд. Джърмейн Дефоу смълча трибуните на „Итихад“ в средата на второто полувреме, след като Серхио Агуеро бе дал аванс на „гражданите“ от дузпа още в началото на мача. Тогава на терена се появи юношата на Манчестър Юнайтед Пади Макнеър, който оправи работата за „гражданите“ с автогол в 86-та минута.  Така Макнеър отне първа точка на Съндерланд и завърналият се във Висшата лига мениджър Дейвид Мойс.

Ефектът „Пеп“ се усети много рано в срещата. Сити владееше много дълго топката, а централните защитници Джон Стоунс и Александър Коларов бяха изтеглени прекалено далеч от наказателното поле. Другият явен знак бе, че Джо Харт беше оставен на резервната скамейка, което показа недвусмислено отношението на Гуардиола към титулярния вратар на Англия.

Въпреки всичките тези промени Манчестър Сити започна много силно срещата и още в 4-та минута поведе в резултата. Стърлинг проби по дясното крило и беше фаулиран в наказателното поле на Съндерланд от Патрик ван Аанхолт. Серхио Агуеро нямаше никакви проблеми и вкара за 1:0 от отсъдената дузпа. Това беше 18-ти гол в 19 мача на Агуеро във Висшата лига за 2016 година.

„Гражданите“ продължаваха да държат много повече топката, но това не им помогна да създават повече положения. Дори напротив – в края на първата част Кабайеро спаси опасен удар на Дефоу. Агуеро беше близо до това да вкара втори гол в 60-та минута, когато получи добра топка от Стърлинг. Аржентинецът обаче стреля над гредата.

Така се стигна до 71-та минута, когато „черните котки“ минаха път на Ман Сити. Джърмейн Дефоу бе изведен зад защитата на домакините с фин пас от Джак Родуел. Опитният нападател вкара с лекота и стана осмият футболист в историята на Висшата лига, успял да се разпише в 16 различни сезона.

До края Манчестър Сити не спираше да натиска и стигна до победата след автогол. Резервата Хесус Навас проби по дясното крило и центрира остро. Юношата на Манчестър Юнайтед Пади Макнеър не успя да изчисти добре топката и си я вкара в собствената врата. Защитникът се бе появил в игра само четири минути по-рано.

Манчестър Сити – Съндерланд 2:1

1:0 Серхио Агуеро 4‘-дузпа

1:1 Джърмейн Дефоу 71‘

2:1 Пади Макнеър 86‘

Манчестър Сити: Кабайеро, Саня, Стоунс, Коларов (80 – Ихеаначо), Клиши, Фернандиньо, Силва (64 – Делф), Стърлинг, Де Бройне, Нолито (58 – Навас), Агуеро

Съндерланд: Маноне, Аанхолт, Коне, Кабул, Лав, Родуел, О‘Шей, Гууч (65 - Хазри), Уатмор (65 – Янузай), Борини, Дефоу (83 – Макнеър)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/bx-fK8Wwyck" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>