Манчестър Сити за втори път през тази седмица спечели гостуването си на Суонси. След като в сряда надвиха Лебедите за Купата на Лигата с 2:1, сега хората на Пеп Гуардиола спечелиха с 3:1 визитата си в южен  Уелс от Висшата лига.

Триумфът бе 6-и поред в шампионата за тях, с което остават на върха с 18 точки, както и десети от също толкова срещи във всички състезания. Суонси е с 4 точки близо до опасната зона.

Серхио Агуеро се завърна с два гола, а Рахийм Стърлинг добави още един за лидера. Домакините играха добре и имаха своите шансове, но в защита не бяха убедителни и логично загубиха.

В състава на гостите Серхио Агуеро очаквано се завърна след изтърпяно наказание от 3 мача, а Келечи Ихеаначо седна на пейката. Давид Силва също бе титуляр, след като пропусна предишните 3 двубоя поради контузия. За домакините Фернандо Йоренте бе предпочетен в атака пред Борха Бастон.

Началото бе сравнително равностойно, като все пак гостите владееха повече топката. В 9-ата минута те поведоха при първата си опасна атака. Саня получи пространство отдясно и подаде в наказателното поле, където Агуеро с едно докосване елиминира двамата централни защитници, излезе на чиста позиция и с диагонален удар през краката на Фабиански реализира 10-ия си гол за сезона.

Суонси обаче отговори, като при една много добра комбинация Йоренте бе намерен пред вратата, но Браво спаси. В 13-ата минута обаче испанецът изравни. Топката мина зад гърба на Саня, който се подхлъзна и напазателят с мощен удар по диагонала направи безпомощен Браво за първия си гол за клуба.

След това двубоят продължи да бъде интересен, като Стърлинг не успя да се възползва от пас зад защитата и да стреля от въздуха. Агуеро прати топката малко над вратата, а в 34-ата минута и Де Бройне не бе точен, след като получи възможност да стреля от чиста позиция пред наказателното поле.

След паузата Суонси започна добре, като при една ситуация Сигурдсон стреля мощно от въздуха, но над вратата. Впоследствие обаче гостите отново взеха контрола върху събитията и започнаха да създават положения.

Де Бройне стреля в съотборника си Стърлинг от добра позиция, а след това Бритън се хвърли в краката на Агуеро и изби удара му в корнер, след като от близо аржентинецът бе на път да разстреля Фабиански. Последва твърде слаб изстрел и на Стърлинг след добра комбинация.

Логичното обаче се случи, макар и при малко спорнти обстоятелства. В 64-ата минута Ван дер Хоорн овладя топката в наказателното поле, но в стремежа да я запази протегна встрани ръка и удари в лицето Де Бройне. Белгиецът сякаш малко пресили с реакцията си, като падна на земята, а съдията отсъди дузпа. Агуеро изпълни в стил „Паненка” и не сбърка.

Попадението успокои донякъде Гражданите, които обаче продължиха да нападат. Фернандиньо стреля покрай вратата с глава след корнер преди в 77-ата минута Стърлинг да реши всичко. Гостите контраатакуваха, като в ситуация двама на един крилото финтира защитника и стреля покрай Фабиански, за да гарантира успеха.

Няколко минути преди края обаче, Де Бройне напусна най-вероятно с разтежение, което поставя под въпрос участието му в Шампионската лига.

Суонси – Манчестър Сити    1:3

0:1    Агуеро9
1:1    Йоренте 13
1:2    Агуеро 65 дузпа
1:3    Стърлинг 77

Суонси: Фабиански, Ранхел, Ван дер Хорн, Амат, Ноутън, Бритън, Корк (73 Ки), Фер, Сигурдсон, Раутлидж (73 Бароу), Йоренте
Манчестър Сити: Браво, Саня (79 Сабалета), Стоунс, Отаменди, Коларов, Фернандиньо, Стърлинг, Гюндоган (70 Фернандо), Силва, Де Бройне (82 Навас), Агуеро