Манчестър Сити се върна на победния път след домакинско 2:1 над Бърнли. Победата за тима на Пеп Гуардиола обаче не дойде никак лесно, след като “гражданите” играха с човек по-малко от 33-та минута на мача заради директен червен картон на капитана си Фернандиньо.

През втората част обаче Гаел Клиши и Серхио Агуеро дадоха солиден аванс на домакините, докато Бен Мий намали малко преди края. С този успех Манчестър Сити се върна на третото място с актив от 42 точки, на 7 от лидера Челси. Бърнли е на 11-та позиция с 23 точки.

Гуардиола изненадващо остави на резервната скамейка Серхио Агуеро и заложи на Келеши Ихеаначо за централен нападател. “Гражданите” имаха преимущество в началото на двубоя, но именно Ихеаначо и Рахим Стърлинг пропуснаха да вкарат ранен гол.

Така се стигна до 33-та минута, когато Фернандиньо влезе безумно с двата крака на Гудмундсон и получи директен червен картон. Така бразилецът беше изгонен за 3-ти път в последните си 6 мача за Сити във всички турнири. “Гражданите” са и отборът с най-много червени картони от началото на сезона - 4.

На почивката Гуардиола пусна в игра Агуеро и Давид Силва, а Сити нападаше въпреки, че беше с човек по-малко. В 58-та минута напористата игра на “гражданите” даде резултат, след като Гаел Клиши вкара един от редките си голове. Защитникът реализира с фалцов удар с десния как и не остави шансове на Том Хийтън.

Само след още 4 минути Сити реши всичко. Кевин Де Бройне изведе Стърлинг сам срещу Хийтън, но нападателят “заора” в тревата и стражът на Бърни отби топката. Тя обаче попадна на крака на Агуеро, който от малък ъгъл успя да я прокара зад двамата защитници, които бяха на голлинията - 2:0.

Бърнли обаче не се отказа и в 70-та минута намали след разбъркване в наказателното поле на домакините. Защитникът Бен Мий отправи един от трите удара, а реферът разбра чрез технологията на голлинията, че има гол. До края Сити удържа преднината си и успя да стигне до трите точки.

Манчестър Сити - Бърнли 2:1

1:0 Гаел Клиши 58’

2:0 Серхио Агуеро 62’

2:1 Бен Мий 70’

Манчестър Сити: Браво, Саня, Отаменди, Коларов, Клиши, Туре, Фернандиньо, Навас (45 - Силва), Де Бройне, Стърлинг (89 - Стоунс), Ихеаначо (45 - Агуеро)

Бърнли: Хийтън, Лоутън, Кийн, Мий, Уорд, Бойд, Хендрик, Арфийлд (88 - Бамфорд), Гудминдсон (59 - Дефур), Барнс (69 - Воукс), Грей