Манчестър Сити продължава с наказателната си акция срез новия сезон, като този път разнебити от бой Уотфорд с 6:0 на "Викеръдж Роуд".

Три гола за "гражданите" набута Серхио Агуеро (27, 31 и 81), по един добавиха Габриел Жезус (37), Николас Отаменди (64) и Рахийм Стърлинг. Това е четвърта поредна победа за Сити във всички турнири, като головата им разлика закова на феноменалните 17:1.

Уникална серия на "гражданите", които направиха поредна заявка, че този сезон играят само за първото място и шампионската титла. Гостите тотално разнебитиха и смазаха клетите си домакини от Уотфорд, които записаха първа загуба през сезона.

Момчетата на Марко Силва бяха на престижното четвърто място в класирането преди тази среща, но срещу "гражданите" не направиха нищо смислено и логично паднаха.

Така Сити заслужено си взе победата и се изкачи на първо място във Висшата лига преди останалите срещи от този кръг.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Q0OMZNdhp6Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Срещата започна с тотален натиск на гостите, които още в началото притиснаха домакините пред наказателното им поле. В 6-ата минута Фернандиньо можеше да вкара, но стреля до вратата.

Последва и пропуск на Бенжамен Менди, след което и Кевин Де Бройне стреля до гредата. Ударно начало на гостите, които правеха каквото си пожелаят на терена, докато гостите бяха изпаднали в някаква летаргия и не знаеха къде се намират.

Сити продължи да доминира, но с нови пропуски се отчетоха Давид Силва и Серхио Агуеро. Така се стигна до 27-ата минута, когато Кевин де Бройне намери Агуеро и той с глава вкара за 0:1.

Само четири минути по-късно Серхио отново опъна мрежата на домакините, а след още шест пусна пас към Габриел Жесус и той направи класическото 0:3. Фамозно полувреме за "гражданите", които си решиха мача още до почивката.

През второто полувреме темпото на игра леко падна, като гостите правилно задържаха топката и спокойно разиграваха. В 54-ата минута Серхио Агуеро пропусна целта, но девет минути по-късно Давид Силва намери Николас Отаменди и той с глава опъна мрежата за 0:4.

Домакините бяха в тотален нокдаун, докато гостите продължиха да се забавляват и да радват окото с техничните си отигравания.

В 75-ата минута Рахийм Стърлинг пропусна да вкара, но шест по-късно най-добрият на терена Серхио Агуеро направи 0:5.

До края Сити стигна до ново попадение дело на Стърлинг от дузпа за крайното 0:6. Така момчетата на Гуардиола записаха нова разгромна победа и уверено поведоха еднолично в класирането по пътя към шампионската титла.

Уотфорд - Ман Сити 0:6