Манчестър Сити победи Уест Бромич Албиън с 3:0 в двубой от 25-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Етихад".

Футболистите на мениджъра Пеп Гуардиола стигнаха безпроблемно до победата с голове на Фернандиньо, Кевин де Бройне и Серхио Агуеро, като гостите трябва да са щастливи, че приключиха мача със само три гола пасив.

След тази победа Сити продължава да е необезпокояван на върха в класирането с актив от 68 точки, с 15 повече от кръвния враг Манчестър Юнайтед, който по същото време загуби от Тотнъм с 0:2.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/A1F9VfYoFM4" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с очакван натиск на домакините и първата опасна ситуация дойде в 15-ата минута. Кевин де Бройне овладява подаване в близост до наказателното поле и отправи коварен фалцов изстрел към вратата. Стражът Бен Фостър обаче внимаваше и изби топката.

Четири минути по-късно Фернандиньо откри резултата. Бразилецът получи страхотен извеждащ пас от Де Бройне и промуши топката по диагонал между краката на Фостър - 1:0.

В 25-ата минута Давид Силва имаше възможност да отбележи от почти идентично положени, но ударът му се оказа прекалено неточен и топката мина покрай вратата.

В 28-ата минути Де Бройне пропиля великолепна възможност, след като излезе очи в очи с Фостър, но стражът демонстрира отличен рефлекс предотврати нова промяна в резултата.

До края на полувремето опасните положения пред вратата на Уес Бромич се редяха едно след друго, но до ново попадение така и не се стигна.

През втората част ситуацията не се промени. В 48-ата минута Рахим Стърлинг нахлу в наказателното поле и отправи техничен изстрел към вратата. Топката обаче мина на сантиметри от дясната греда.

В 52-ата минута Серхио Агуеро получи остър пас по земя от Кайл Уолкър и отправи топката по нестандартен начин с пета към вратата. Изстрелът обаче беше слаб и Фостър с лекота улови.

В 65-ата минута Бернардо Силва отправи великолепен фалцов удар от границата на пеналтерията. Фостър обаче беше на мястото си и атрактивно изби топката.

Три минути по-късно Кевин де Бройне направи резултата 2:0. Белгиецът тръгна на слалом от центъра на терена, стигна до наказателното и след двойно подаване с Рахим Стърлинг прати топката във вратата.

В края на двубоя Серхио Агуеро оформи крайния резултат. Аржентинецът получи хитър пас на Стърлинг в наказателното и атрактивно прехвърли Фостър за 3:0.

Манчестър Сити - Уест Бромич 3:0

Голмайстори: Фернандиньо (19), Кевин де Бройне (68), Серхио Агуеро (89)

Манчестър Сити: Едерсон, Уолкър, Отаменди, Лапорте, Зинченко, Фернандиньо, Д. Силва (Гюндоган 39'), Де Бройне (Диас 78'), Б. Силва, Стърлинг, Агуеро
Мениджър: Пеп Гуардиола

Уест Бромич: Фостър, Доусън, Хегази, МакОули, Ниом, Фийлд (Филипс 55'), Якоб, Кричовяк (Бари 33'), МакКлийн, Родригес, Рондон (Стъридж 79')
Мениджър: Алън Пардю