Манчестър Сити постигна поредната си победа във Висшата лига, след като спечели с 4:1 гостуването си на Уест Хям. Рахийм Стърлинг бе най-добрият за гостите и макар и да не успя да отбележи бе изключително активен. 
Гражданите нямаха никакви проблеми, като да почивката получиха сериозна помощ от домакините, но така или иначе минаха границата от 100 гола за кампанията, подобрявайки актива си до 93 точки. 
Лондончани нямаше как да измъкнат нещо от мача и остават с 35 точки, но не могат да бъдат сигурни за оцеляването си, тъй като след победата си Саутхемптън излезе 18-и с 32, така че борбата до края ще бъде наистина сериозна.  
В 9-ата минута хубава атака на Сити завърши с подаване успоредно на голлинията, но Гюндоган не успя да засече. В 13-ата минута обаче, шампионите поведоха. Сане стреля по диагонала, Евра отклони с глава и Адриан бе безпомощен. 
Чуковете опитаха да отговорят и хубава комбинация доведе до възможност пред Кресуел, но Едерсон изби. Последва неточен удар на Гюндоган, преди да дойде втория гол за Гражданите. 
Стърлинг бе изведен добре, но Адриан го изпревари и успя да избие. Нападението обаче продължи, Де Бройне се оказа сам вдясно и подаде успоредно на вратата, където Райс отклони в мрежата, за да си отбележи автогол. 
По този начин Сити стана първият отбор в историята на Висшата лига, който стига границата от 100 гола във втори сезон, след като го направи и през 2013-14. При положение, че тимът има още 3 мача и е със 102 гола, рекордът от 103 попадения на Челси със сигурност ще падне. 
Домакините успяха да върнат един гол малко преди почивката, когато Аарън Кресуел изпълни отлично свободен удар и не остави шансове на Едерсон. 
Малко след паузата Арнаутович бе на път да се измъкне на чиста позиция, но Отаменди го спря. Това се оказа важно, защото в 53-ата минута Сити вкара трети гол. Стърлинг получи вдясно, след което задържа топката и даде отлично подаване за Жезус, който отблизо не пропусна. 
Малко след това Гражданите можеха да получат дузпа за събаряне на Стърлинг, но така или иначе те вкараха 4-и гол в 64-ата минута чрез Фернандиньо, който се разписа с удар от точката за дузпа. Асистенцията отново бе на Рахийм, като тя бе под №10 за него. 
До края шампионите имаха възможност и да увеличат аванса си, като Стърлинг стреля неточно при една ситуация, но така или иначе предимството на Сити бе сериозно и победата бе напълно заслужена. 
Уест Хям – Манчестър Сити 1:4
0:1 Сане 13
0:2 Райс 27 автогол
1:2 Кресуел 42
1:3 Жезус 53
1:4 Фернандиньо 64
Уест Хям: Адриан, Сабалета, Огбона, Райс, Кресуел, Евра (65 Масуаку), Нобъл, Куяте, Фернандес (65 Жоао Марио), Лансини (65 Ернандес), Арнаутович
Ман Сити: Едерсон, Уокър (61 Данило), Лапорт, Отаменди, Делф, Фернандиньо, Гюндоган (72 Туре), Де Бройне, Сане, Стърлинг, Жезус (79 Нмеча)
    
            





            
                                Трима ранени при катастрофа на пътя Плевен - Бяла                            
                                Дунав мост при Русе е изцяло затворен, но няма напрежение                            
                                Васил Петров представя емблематични хитове в симфонична версия                            
            
                                Удоволствие за Европа е да приветства България като 21-я член на еврозоната СНИМКИ                            
                                Лудогорец би шута на Руи Мота и документално                            
                                От януари 2026 г. скача таксата за издаване на лична карта                            
                                Жена намери скрита камера в тоалетна на механа във Вършец                            
            
                                Renault ще прави модели върху платформа на Geely                            
                                Тези германски автомобили ще изкарат 500 000 км                            
                                Загуба на милиарди евро и търсене на спасение – какво ще се случи с Volkswagen?                            
                                Новият Mercedes-Benz E-Class се връща към класиката                            
            
                                Едуард Алексанян: „SENSHI е мястото, където израснах като боец“                            
                                Шон О’Мали намекна за битка с Умар Нурмагомедов: „Той е един от най-добрите в категорията“                            
                                Мениджърът на Джъстин Гейджи: „Ако Пади Пимблет го изпревари за титлата – Гейджи ще напусне UFC“                            
                                Нейтън Бендон срещу Николас Санабрия – експлозивен сблъсък на SENSHI 29 във Варна!                            
            
                                През ноември отбелязваме Световния месец за борба с белодробния карцином                            
                                Защо да хапваме бадеми?                            
                                Бързо омазняваща се коса – какво е решението?                            
                                Мъжете се нуждаят от повече тренировки от жените, за да поддържат сърцето си здраво                            
            
                
                
                
                
                
                
Коментари
Напиши коментар01:35 | 30 апр 2018 г.
19:37 | 29 апр 2018 г.
19:32 | 29 апр 2018 г.
19:28 | 29 апр 2018 г.
19:20 | 29 апр 2018 г.
18:47 | 29 апр 2018 г.
18:32 | 29 апр 2018 г.
Напиши коментар