Рахим Стърлинг направи един от пропуските на сезона, след което вкара два гола, за да донесе победата на Манчестър Сити с 3:1 над Кристъл Палас. Английският национал се разписа по веднъж в двете полувремена, в 81-т аминута Лука Миливойевич даде надежди на съотборниците си, но в добавеното време на срещата резервата Габриел Жезус успокои “гражданите”.

С този успех Манчестър Сити си върна първото място в класирането на Висшата лига, като има актив от 83 точки. С една повече от Ливърпъл, който от 18:30 ч. посреща Челси в дербито на кръга. Кристъл Палас е на 13-та позиция с 39 т.

“Гражданите” започнаха много силно срещата и още в 11-та минута заслужаваха да водят в резултата. Давид Силва проби в наказателното поле на лондончани и намери абсолютно сам на далечната греда Рахим Стърлинг. Английският национал някак не успя да вкара на опразнената врата.

Малко след това Стърлинг се реваншира по най-добрия начин. Бързакът бе изведен от Кевин Де Бройне на стрелкова позиция и от малък ъгъл с мощен шут намери мрежата за 1:0. По-добрата игра на хората на Гуардиола продължи, но след половин час игра Серхио Агуеро изтърва изгодна ситуация след нов пас на Давид Силва. До края на първото полувреме Сане, Стърлинг и Агуеро пропуснаха да увеличат аванса на тима си.

“Гражданите” действаха със самочувствие и след почивката. Така се стигна до 63-та минута, когато Стърлинг отбеляза второто си попадение в срещата. Атаката бе многоходова, но в в края Сане намери английския национал пак на далечната греда отдясно и Стърлинг много технично намери обратния ъгъл с левия си крак - 2:0.

Сити чакаше края на срещата за поредната си протоколна победа, но в 81-та минута Кристъл Палас намали. Лука Миливойевич изпълни прекрасно пряк свободен удар почти фронтално срещу Едерсон и завъртя топката в мрежата му. До края Сити трепери, за да запази крехката си преднина.

В добавеното време на срещата Габриел Жезус успокои съотборниците си с трети гол. Сити изгради бърза контраатака, Де Бройне пусна в коридор към Жезус, който преодоля Гуайта за 3:1. Повторенията показаха, че бразилецът беше в засада по време на подаването.

Кристъл Палас - Манчестър Сити 1:3

0:1 Рахим Стърлинг 15’

0:2 Рахим Стърлинг 63’

1:2 Лука Миливойевич 81’

1:3 Габриел Жезус 90+1'

Кристъл Палас: Гуайта, Уан-Бисака, Кели, Дан, Ван Анхолт, Макартър (85 - Сако), Миливойевич, Шлуп (22 - Куяте), Таунзенд (77 - Майер), Заха, Бентеке

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Компани, Лапорт, Менди, Гюндоган, Де Бройне, Давид Силва (65 - Бернардо), Сане (87 - Стоунс), Стърлинг, Агуеро (75 - Жезус)