Манчестър Сити набързо ликвидира всякакви съмнения относно състоянието си като разби, размаза и унижи Уотфорд с 8:0 в мач от 6-ия кръг на Висшата лига!

Небесносините нанизаха 5 попадения още в първите 18 минути, като победата им можеше да бъде и двуцифрена, тъй като удариха 2 греди, а имаха и още положения.

Бернардо Силва се отчете с хеттрик, по веднъж вкараха Давид Силва, Серхио Агуеро, Николас Отаменди и Риад Марез, а Кевин де Бройне отново бе в основата на почти всичко в атаката, като се отчете с гол и 2 асистенции.

Рахийм Стърлинг получи почивка и не игра, а след успеха Гражданите подобриха актива си до 13 точки преди утрешната визита на лидера Ливърпул срещу Челси. Стършелите остават последни без победа и само с 2 точки, като това бе огромен резил за тях и то, след като през май паднаха от същия съперник с 0:6 във финала за ФА Къп.

Началото едва ли можеше да бъде по-добро за домакините. Още преди да е изминала минута Де Бройне центрира отлично в наказателното поле и Давид Силва засече отблизо за 1:0! Голът падна в 52-ата секунда.

Стършелите можеха бързо да отговорят, след като Жерард Деулофеу бе изведен на добра позиция, макар и малко вдясно, но Едерсон излезе и отклони топката в корнер, правейки важно спасяване.

В 6-ата минута защитата на гостите отново се пропука. Риад Марез де измъкна зад нея, след което вратарят Бен Фостър го събори. Майк Дийн нямаше избор и отсъди дузпа, която Серхио Агуеро вкара без проблеми и направи 2:0. Това бе неговият гол №100 на „Етихад” във Висшата лига.

В 12-ата минута нещата за Сити станаха още по-добри. Страхотен пробив на Марез завърши с нарушение пред наказателното поле, алжирецът сам изпълни свободния удар и след рикошет в съперник, Фостър нямаше какво да направи – 3:0!

Само 3 минути след това след корнер Отаменди отклони към свободния Бернардо Силва, който вкара с глава за 4:0. Последва и 5-и гол, дело на Отаменди след пас на Агуеро! 5:0 преди да са изминали и 20 минути!

Домакините се забавляваха и малко по-късно Де Бройне изведе Агуеро, който бе много близо до това да вкара отново. В 27-ата минута аржентинецът тресна и гредата.

Последваха по-спокойни минути и дори гостите имаха положение, но Отаменди се намеси решаващо срещу Деулофеу. В 44-ата минута удар на Агуеро бе избит от голлинията от Фостър и в крайна сметка паузата дойде при 5:0.

През второто полувреме головете продължиха. В 49-ата минута Бернардо Силва вкара отново, след като показа отлична техника, а Агуеро пропусна поредната ситуация. В 60-ата минута обаче, Бернардо оформи хеттрика си след поредна асистенция на Де Бройне.

Последва още една греда за домакините, след като Марез стреля с глава, но прати топката в рамката. След още няколко неуспешни атаки дойде ред и на Де Бройне да се разпише с отличен удар под гредата.

След това белгиецът пропусна още едно положение и в крайна сметка Сити остана на един гол от рекорда на градския съперник Юнайтед по попадения в мач от Висшата лига.

Манчестър Сити – Уотфорд 8:0

1:0 Д. Силва 1