Манчестър Сити постигна първата си победа за 2020 година, след като надигра с 2:1 у дома Евертън. И двата гола за “гражданите” вкара Габриел Жезус в рамките на 7 минути - между 51-та и 58-та. Ричарлисон намали в 71-та след грешка на Клаудио Браво, а малко след това Жезус удари и греда.

Сити остава на 3-та позиция във Висшата лига, като има актив от 44 точки, с една по-малко от втория Лестър. Далеч напред е Ливърпул с 55, а освен това “червените” приемат утре у дома Шефилд Юнайтед. Евертън е на 10-то място с 25 точки, а тази вечер новият мениджър на тима Клаудио Раниери записа и първата си загуба начело на “карамелите”.

Гостите първи показаха класа в Манчестър, като още в 8-та минута Шеймъс Коулмън изскочи на стрелкова позиция, но Клаудио Браво отрази. Малко след това гол на Сити бе отменен заради засада. Фил Фоудън се разписа отблизо в 13-та минута, но при подаването отдясно Марез бе в нередовна позиция.

Малко след това ВАР отново влезе в действие, когато “гражданите” искаха дузпа за предполагаемо нарушение на Люка Дин срещу Марез. Реферът обаче беше категоричен, че няма да посочи бялата точка. До края на първата част Сити натискаше, но Де Бройне, Жезус и Марес така и не намериха завършващото си докосване.

Началото на второто полувреме започна със силен натиск на Сити, който даде резултат още в 51-та минута. Гюндоган разсече защитата на гостите с хубаво подаване към Жезус, който пък с още по-хубав удар в далечния горен ъгъл направи 1:0.

Две минути по-късно Евертън можеше да изравни, след като намиращият се в добра форма Калвърт-Люин стреля опасно с глава след центриране от ъглов удар, но топката мина встрани от вратата. Така се стигна до 58-та минута, когато на практика Жезус реши мача. Бразилецът този път получи прекрасно подаване от Марез и с левия крак в близкия ъгъл не остави шансове на Пикфорд за 2:0.

Хората на Гуардиола изглеждаха така сякаш са готови да затворят мача, но вместо това в 71-та минута Клаудио Браво върна надеждите на Евертън. Вратарят на Сити сбърка подаване от своята врата и Мойс Кийн я пресече на границата на наказателното поле. Последва разбъркване, след което Уолкът стреля, топката отиде към далечната греда, а там отблизо Ричарлисон намали - 1:2.

В 78-та минута Жезус бе близо до това да вкара третия си гол за вечерта, но нямаше късмет. Бразилецът пак бе намерен от Марез в наказателното поле и стреля мощно, но топката се отклони в гредата.

Манчестър Сити - Евертън 2:1

1:0 Габриел Жезус 51’

2:0 Габриел Жезус 58’

2:1 Ричарлисон 71’

Манчестър Сити: Браво, Родри, Фернандиньо, Гарсия, Кансело, Менди, Гюндоган, Де Бройне, Марез (90 - Стърлинг), Фоудън (83 - Д. Силва), Жезус

Евертън: Пикфорд, Холхейт, Мина, Коулман (59 - Уолкър), Делф, Дейвис, Сидибе, Дин, Сигурдсон (66 - Кийн), Ричарлисон, Калвърт-Люин