Манчестър Сити постигна разгромна победа над Астън Вила с внушителното 6:1 в среща от 22-ия кръг на Висшата лига.

След този успех "гражданите" излязоха втори в класиранетo и изместиха Лестър от въпросната позиция.

Отборът има 47 точки в актива си и е на 14 точки зад лидера в таблицата Ливърпул, който обаче има и мач по-малко.

Марез бе точен в 18-ата и 24-ата минути, а Агуеро увеличи преднината на гостите в 28-ата минута.

Жесус направи резила за домакините още по-голям в продължението на първото полувреме, а Кун вкара още два гола, за да оформи своя хеттрик, в 57-ата и 81-ата минути.

Ел Гази бе точен за почетното попадение в полза на домакините от дузпа в 91-ата минута.

Срещата започна фантастично за гостите и още в 18-ата минута Агуеро намери Марез и алжирският национал направи фантастичен рейд и навлезе в наказателното поле на противника, а след това с хубав удар в близкия ъгъл откри.

С прекрасен удар около точката на дузпата в 24-ата минута отново Марез бе точен и удвои аванса на Сити, а опасността този път дойде след груба грешка в защитата на домакините.

Точно четири минути след това Агуеро направи преднината на Сити класическа.

С фамозен удар от границата на наказателното поле той не остави никакви шансове на противниковия страж да реагира.

Няколко минути преди почивката Давид Силва бе на косъм да покачи на 0:4, но ударът му от фаул премина на сантиметри покрай страничната греда.

В продължението на първото полувреме Жесус покачи след фамозен пас пред малкото наказателно поле на Де Бройне. Бразилецът просто чукна топката в опразнения ъгъл.

След пас на Давид Силва и прекрасна самостоятелна акция в наказателното поле Агуеро вкара второто си попадение в мача, в 57-ата минута, и така Сити имаше аванс от пет чисти гола.

Кун оформи хеттрика си в 81-ата минута. Марез пресече пас на противников играч и изведе гаучоса сам срещу вратаря, а той неспасяемо прати топката в близкия ъгъл.

В самия край Вила вкара почетен гол чрез Ел Гази от дузпа.

Астън Вила - Манчестър Сити 1:6