Без да полага сериозни усилия Манчестър Сити отнесе Нюкасъл с 5:0 в мач от Висшата лига.

Хората на Пеп Гуардиола стигнаха до очакван триумф, но получиха неочаквано малко съпротива от Свраките.

В типичен стил Пеп Гуардиола направи 5 промени от отбора, загубил от Саутхемптън. Джон Стоунс стартира за първи път от 12 януари в защита, а Кевин де Бройне зае мястото си в средата на терена. За гостите липсваха Сен-Миксимен и Каръл, а Алмирон остана на пейката. Цели 6 промени направи Стив Брус.

Домакините взеха инициативата още от началото и без да полагат много усилия бе ясно, че ще стигнат до успеха. Пробивът дойде още в 10-ата минута, когато Давид Силва бе изведен отляво, върна към средата на наказателното поле и Габриел Жезус реализира.

Малко след това Риад Марез не успя да преодолее Дубравка, останал сам срещу него. В 21-ата минута обаче, алжирецът не сбърка, като попадението пак дойде отляво, като този път Де Бройне се превърне в асистент за Марез, който спокойно направи 2:0. Асистенцията бе под №18 за белгиеца за сезона.

Домакините продължиха да доминират и Кансело опита късмета си, но Дубравка спаси. В 41-ата минута Фил Фодън излезе на чиста позиция, сам срещу вратаря на съперника, но стреля встрани и пропусна отличната възможност.

Нюкасъл даваше признаци на събуждане, но Гражданите останаха опасни и Отаменди и Родри не успяха да вкарат. Така или иначе обаче, на почивката Сити водеше спокойно с 2:0.

След паузата ситуацията не се промени особено, а домакините продължиха да създават положения и вкараха още 3 гола.

Първо Свраките си вкараха автогол в 58-ата минута, когато Мат Ричи опита да изчисти една топка, тя се удари във Федерико Фернандес и спря в мрежата.

В 66-ата минута Давид Силва изпълни по великолепен начин пряк свободен удар, а в добавеното време испанецът изработи и гола на Рахийм Стърлинг, който от чиста позиция не пропусна и оформи крайния резултат.

Така Манчестър Сити вече е с 69 точки и е твърдо на второто място, докато макар и да загуби тежко, Нюкасъл е с 43 точки и е далеч от неприятностите.

Манчестър Сити – Нюкасъл    5:0