Манчестър Сити започна кампанията с победа над Уулвърхемптън с 3:1 в двубой от втория кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Молиню".

Футболистите на мениджъра Пеп Гуардиола доминираха през по-голяма част от срещата и заслужено дръпнаха с два гола още до края на полувремето, след като Кевин де Бройне (20') бе точен от дузпа, а малко след това Фил Фодън (32') също се разписа. В края на мача домакините се окопитиха и върнаха един гол, чийто автор бе Раул Хименес (79'), но в добавеното време Габриел Жезус (90+5') сложи точка на двубоя.

Така Сити стартира сезона с победа след първия кръг, който мач бе отменен. "Гражданите" застанаха на 7-ото място във временното класиране на първенството с актив от 3 точки. След два мача Уулвърхемптън също е с 3 и заема 12-о място.

Двубоят започна добре за гражданите, които още във втората минута създадоха първата опасна ситуация. Рахим Стърлинг нахлу в наказателното поле, като Конър Коуди се опита да пресече устрема му. Нападателят на "гражданите" се свлече на земята в търсене на дузпата. Съдията Андре Маринър обаче подмина ситуацията и дори не се стигна до ВАР.

В 11-ата минута Кевин де Бройне отправи хубав изстрел от пряк свободен удар от удобна позиция. Траекторията на топката бе коварна, но вратарят Руи Патрисио внимаваше и успя да избие.

В 19-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Роман Сес влезе в краката на Де Бройне на в наказателното поле. Андре Маринър този път посочи бялата точка. Белгиецът се нагърби с отговорността и не сгреши, пращайки топката неспасяемо в левия ъгъл на Патрисио.

В 32-рата минута "гражданите" удвоиха преднината си. Рахим Стърлинг проби отляво и стигна до аутлинията. Бързоногият футболист все пак успя да пусне пас към точката на дузпата, където Фил Фодън засече и с едно докосване прати топката във вратата - 0:2.

В 42-рата минута Раул Хименес засече добро центриране отдясно на нападението на домакините и отклони мощно с глава към вратата, но опитът му завърши точно над напречната греда.

В 44-ата минута Де Бройне се възползва от пространството пред себе си и реши отново да притесни Патрисио. Вратарят на Уулвс обаче показа класа и успя да спаси. Така първото полувреме завърши без повече голове.

В 53-тата минута Габриел Жезус се освободи от персоналния си пазач. Нападателят напредна опасно и отправи хубав изстрел, който обаче бе отразен от вратаря Патрисио.

В 60-ата минута Даниел Поденс получи хубаво подаване в наказателното поле. Футболистът дръпна спусъка, но шансът беше пропилян, защото топката премина над напречната греда.

В 71-вата минута Габриел Жезус прати топката във вратата. Голът му обаче бе отменен, тъй като бразилският нападател е бил в положение на засада.

В 79-ата минута домакините върнаха едно попадение. Младата надежда на тима Поденс центрира отдясно към центрира отдясно към наказателното поле, където Хименес се извиси над всички и с глава насочи неспасяемо топката към десния ъгъл на вратата.

В добавеното време на мача Габриел Жезус оформи крайния резултат след самостоятелен пробив в наказателното поле. Нападателят шутира мощно от малък ъгъл и прати топката във вратата.

Уулвърхемптън - Манчестър Сити 1:3

Голмайстори: Кевин де Бройне (20'), Фил Фодън (32'), Раул Хименес (79'), Габриел Жезус (90+5')

Уулвърхемптън: Патрисио, Боли, Коуди, Сес, Невеш, Моутиньо (Дендонкер 78'), Траоре, Марсал (Винагре 8'), Поденс, Нето (Силва 78'), Хименес
Мениджър: Нуно Еспирито Санто

Сити: Едерсон, Уолкър, Стоунс, Аке, Менди, Фернандиньо, Родри, Фодън, Де Бройне, Стърлинг (Торес 82'), Жезус
Мениджър: Пеп Гуардиола