Манчестър Сити се класира за четвъртия кръг на турнира Карабао, след като победи Борнемут с 2:1.

Мениджърът на "гражданите" Пеп Гуардиола заложи на солидна доза млади играчи, които да натрупат игрови опит с първия отбор. Домакините поведоха в резултата, благодарение на Лиъм Делъп (18'), но малко след това Сам Стъридж (22') възстанови равенството. Опряни до стената, манчестърци стигнаха до успеха, след като Фил Фодън (75') се разписа, оформяйки крайния резултат.

Двата отбора започнаха равностойно срещата, като домакините, макар и в доста променен състав, се опитваха да наложат играта си. Това обаче се оказа трудна задача и интересните положения в началото на мача липсваха.

В 17-ата минута Феран Торес се възползва от пространството пред себе си в наказателното поле, получавайки хитро подаване. Футболистът шутира и насочи топката към долния десен ъгъл. Марк Травърс обаче показа класа и спаси.

Минута по-късно страхотно взаимодействие между Лиъм Делъп и Фил Фодън даде възможност на първия да застане на чиста позиция линията на пеналтерията. Делъп отправи удар, насочвайки топката към горния десен ъгъл за 1:0.

В 22-рата минута Дан Гослинг върна топката към Сам Стъридж на границата на наказателното поле и последният преодоля вратаря на "гражданите" Закари Стефън с хубав удар в долния ляв ъгъл - 1:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част играчите на Сити трудно стигаха до вратата на гостите и мениджърът Пеп Гуардиоа предприе промяна, вкарвайки тежката артилерия в лицето на Рахим Стърлинг и Кевин де Бройне.

Това даде резултат в 75-ата минута, когато Фил Фодън се оказа на правилното място в правилното време. Избита топка в наказателното поле стигна до краката на футболиста, който отправи плътен изстрел по земя, донасяйки победата за "гражданите" в този мач.

Манчестър Сити - Борнемут 2:1

Голмайстори: Лиъм Делъп (18'), Сам Стъридж (22'), Фил Фодън (75')

Сити: Стефън, Уолкър, Харууд-Белис, Е. Гарсия, Б. Гарсия (Менди 36'), Дойл (Стърлинг 67'), Родри (Де Бройне 61'), Торес, Фодън, Марез, Делъп
Мениджър: Пеп Гуардиола

Борнемут: Травърс, Офобор, Симпсън, Кели (Земура 28'), Кук, Билинг, Гослинг, Смит, Рико (Кук 64'), Брукс (Килкени 76'), Стъридж
Мениджър: Джейсън Тиндъл