Манчестър Сити постигна очаквана победа над Фулъм, но спечели само с 2:0 у дома в 11-ия кръг на Висшата лига, макар и да доминираше много сериозно.

Рахийм Стърлинг и Кевин де Бройне вкараха головете, но и се отчетоха със серия пропуски, с които успехът трябваше да бъде много по-убедителен.

Все пак с поредните 3 точки Гражданите вече имат 18 и продължават да подобрят позицията си в класирането. Лондончани пък нямаше как да поднесат нова сензация след победа над Лестър и остават в битката за оцеляване със 7 точки.

Домакините натиснаха още от началото и в 5-ата минута Стърлинг пропусна сам срещу вратаря, изведен от Марез. Минутка по-късно обаче, Де Бройне даде важното подаване и Рахийм този не сбърка, за да даде преднина на Гражданите.

Лондончани отговориха с корнер и опасен удар на Адарабиойо с глава, но топката мина малко встрани. Сити продължи да доминира и Ареола изби удар на Де Бройне, а Гюндоган прати топката над целта при поредната добра атака.

В 25-ата минута домакините стигнаха до дузпа, когато Андерсън не прецени една ситуация и фаулира Стърлинг, който разбира се използва ситуацията и спечели наказателния удар. Това бе 20-ата отсъдена дузпа за нарушение срещу него във Висшата лига. Де Бройне не сбърка и вкара първия си гол в първенството от 1-ия кръг.

Мачът вървеше толкова лесно за Небесносините, които в 30-ата минута едва не си вкараха автогол. Стоунс върна с глава назад една висока топка, без обаче да види, че Едерсон е тръгнал напред. Тя премина над вратаря, но и покрай вратата.

Стърлинг продължи да бъде страшно активен и накара Ареола да спасява удара му от въздуха. Малко преди почивката нападателят пак бе изведен, този път от Родри, но ударът му бе отклонен над вратата и паузата дойде при 2:0.

Второто полувреме започна с нова опасна ситуация за домакините, но Де Бройне стреля в напречната греда изведен от Жезус. Фулъм опита да атакува с повече играчи, но контрите на домакините бяха смъртоносни и при поредната от тях Де Бройне пропусна сам срещу Ареола.

Доминацията на Сити бе сериозна, но головете не идваха. Де Бройне стреля неточно при поредната възможност, а и защитникът Диаш не намери целта при включването си в атака, когато от въздуха трябваше определено да бъде по-точен.

В крайна сметка нови голове нямаше и Пеп Гуардиола отново няма да е доволен от серията пропуски, които отборът му направи. Победата обаче бе постигната комфортно и Сити е все по-близо до челото.

Манчестър Сити – Фулъм    2:0

1:0 Стърлинг 6
2:0 Де Бройне 26 дузпа

Манчестър Сити: Едерсон, Кансело, Стоунс, Диаш, Менди, Родри, Гюндоган, Марез, Де Бройне, Стърлинг, Жезус
Фулъм: Ареола, Айна, Андерсън, Адарабиойо, Робинсън, Замбо-Ангиса, Х. Рийд (68 Лемина), Б. Рийд (72 Камара), Лофтъс-Чийк (82 Кеърни), Лукман, Кавалейро