Манчестър Сити разби Ливърпул с 4:1 като гост в дербито от 23-тия кръг на английската Висша лига.

Срещата бе изключително динамична и интересна.

През първото полувреме голове не видяхме, но за сметка на това през втората част станахме свидетели на цели 5 попадения.

Гюндоган можеше да даде аванс на своите в 37-та минута от дузпа, но прати топката над вратата. Все пак турчинът успя да открие резултата в 49-тата минута, а Мохамед Салах изравни от дузпа в 63-тата.

Срещата отиваше към равенство, когато стражът на Ливърпул направи две безумни грешки и само в рамките на 3 минути Сити стигна до аванс от две попадения. Гюндоган се разсписа за втори път в 73-тата минута, а Рахим Стърлинг направи резултата 1:3 в 76-тата. Точката на спора бе сложена в 83-тата минута, когато Фил Фолдън прониза Алисон за 4-ти път и оформи крайния резултат.

С победата Сити остава лидер и вече има 50 точки, а Ливърпул заема 4-та позиция, на 10 пункта зад "гражданите".

Първата по интересна ситуация в мача дойде в средата на първата част и бе за домакините от Ливърпул. Тренд Александър-Арнолд елминира съпротивата на няколко играчи на Сити и центрира чудесно в наказателното поле. Садио Мане бе оставен непокрит на малкия пенал, стреля с глава, но ударът му прелетя над напречната греда.

Малко по-късно Фирмино нанесе страховит удар от воле, но Едерсон се справи чудесно и успя да избие в корнер.

В 36-тата минута Ман Сити получи правото да изпълни дузпа. Стърлинг нахлу мощно в наказателното поле, елиминира Арнолд и бе съборен от Фабиньо. Майкъл Оливър бе категоричен - дузпа за Сити. Зад топката застана Илкай Гюндоган, но изстрелът му прелетя високо над вратата и резултатът остана непроменен.

Пет минути по-късно и домакините имаха претенции за дузпа след игра с ръка, но реферът подмина тази ситуация.

Така двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

Не бяха изминали и пет минути след подновяването на играта, когато гостите излязоха напред в резултата. Отново Стърлинг проби отляво и елиминира Александър-Арнолд. Топката бе доставена до Фил Фолдън, който стреля опасно, Алисон изби, но точно в краката на Гюндоган. Турчинът без да се замисля засече топката, прати я в мрежата на Ливърпул и по този начин се реваншира за пропуска си от дузпа през първото полувреме.

В 58-мата Къртис Джоунс можеше да изравни, но изстрелът му бе блокиран и топката излезе в корнер, минавайки на застрашителна близост от вратата на "гражданите".

Двайсетина минути след началото на второто полувреме и Ливърпул получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Мохамед Салах бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката и за разлика от Гюндоган, бе точен. Равенството бе възстановено.

В минутите между 73-та и 76-та "гражданите" успяха да отбележат две попадения. Те дойдоха след безумни грешки на вратаря Алисон. Първо той подари топката на Фил Фолдън, който намери Гюндоган и турчинът отбеляза второто си попадение в мача. Безумията на стража на "мърсисайдци" продължиха, когато само малко по-късно той отново подари топката на Сити. Този път на Бернардо Силва, който пусна към Стърлинг и англичанинът отблизо направи 1:3.

В 83-та минута кошмарът за Ливърпул стана пълен. Фил Фолдън получи топката отляво, напредна и с мощен шут прониза Алисон за четвърти път в серещата.

Ливърпул - Манчестър Сити 1:4

0:1 - Гюндоган 49'
1:1 - Салах 63' дузпа
1:2 - Гюндоган 73'
1:3 - Стърлинг 76'
1:4 - Фолдън 83'

Ливърпул: Алисон, Трент Александър-Арнолд, Фабиньо, Джордан Хендерсън, Андрю Робъртсън, Тиаго Алкантара, Джорджиньо Вайналдум, Къртис Джоунс, Мохамед Салах, Роберто Фирмино, Садио Мане

Мениждър: Юрген Клоп

Манчестър Сити: Едерсон, Олександър Зинченко, Рубен Диаш, Джон Стоунс, Жоао Кансело, Илкай Гюндоган, Родри, Бернардо Силва, Фил Фоудън, Рахийм Стърлинг, Риад Марез