Манчестър Сити продължава с впечатляващата си серия и записа 17-а поредна победа във всички турнири. "Гражданите" се наложиха над Евертън на "Гудисън Парк" с 3:1.

Фил Фоудън (32‘) се разписа през първата част, а Рияд Марез (63‘) и Бернардо Силва (77‘) донесоха успеха за своя тим след почивката . За "карамелите" единственото попадение отбеляза Ричарлисон в 38-ата минута.

Отборът на Хосеп Гуардиола не остави съмнение през целия мач и единствената грешка, която допуснаха "небесносините" днес, им костваше гол.

Добрата новина за испанския наставник е завръщането в игра на Кевин Де Бройне, който отсъстваше от терените около месец.

От другата страна, Евертън записа второ поредно домакинско поражение, след като в предния кръг отстъпи на Фулъм (0:2), и общо 6-о на "Гудисън Парк" за този сезон.

Въпреки това "карамелите" остават близо до местата, даващи право на участие в евротурнирите. Те заемат седма позиция с 37 пункта.

Манчестър Сити увеличи преднината си на върха и вече е с аванс от 10 точки пред втория Манчестър Юнайтед.

Първият удар в срещата дойде още преди да са изминали 120 секунди. Жоао Кансело стреля от далечно разстояние и Пикфорд изби в корнер.

В 15-ата минута Йери Мина получи болки в левия крак и Карло Анчелоти трябваше да прави принудителна смяна.

Малко след това Жезус се озова на отлична позиция, но изстрелът му не намери целта. "Гражданите" продължаваха да оказват натиск в противниковата половина, а това даде резултат в 32-ата минута.

Играчите на Евертън не съумяха да изчистят центрирана топка и тя се озова във Фил Фоудън, който стреля от движение, а след щастлив рикошет влетя във вратата на Джордан Пикфорд – 0:1.

Само 5 по-късно обаче домакините възстановиха равенството с първото си по-опасно положение пред Едерсон. Шеймъс Колман центрира добре към Люка Дин, той стреля в гредата, но с доза късмет кълбото се върна в тялото на Ричарлисон и влезе в мрежата.

Още в началните минути на второто полувреме се видя, че гостите непременно ще търсят ново попадение . Първо стражът на "карамелите" отрази силен удар на Бернардо Силва, а впоследствие Габриел Жезус се отчете с пореден пропуск от близко разстояние.

След като измина час игра Родри се извиси над всички след корнер, но изстрелът му мина встрани от вратата.

Все пак логичното се случи в 63-ата минута. "Гражданите" организираха постепенна атака, която завърши с перфектен удар на Рияд Марез от границата на наказателното поле. Алжирецът насочи технично топката в далечния ъгъл и направи безпомощен Пикфорд за втори път.

Футболистите на Пеп Гуардиола сложиха точка на спора в 77-ата минута, когато сред голмайсторите името си записа и Бернардо Силва. Португалецът получи пред пеналтерията и със силен изстрел не остави шансове за намеса на домакинския страж, с което оформи и крайния резултат.

Евертън – Манчестър Сити 1:3

0:1 – Фоудън 32‘

1:1 – Ричарлисон 38‘

1:2 – Марез 63‘

1:3 – Силва 77‘

Евертън: Пикфорд, Годфри, Мина (Колман – 18‘) Кийн, Холгейт, Дейвис (Родригес – 69‘), Дукуре, Дин, Иуоби (Кинг – 69‘), Сигурдсон, Ричарлисон

Манчестър Сити: Eдерсон, Уокър, Диаш, Лапорт, Кансело, Родри (Фернандиньо – 90+2‘), Силва, Фоудън, Марез, Стърлинг (Де Бройне – 80‘), Жезус