Манчестър Сити натупа Фулъм за едно полувреме, като наниза 3 гола за 15 минути след почивката и спечели с 3:0 гостуването си на „Крейвън Котидж”.

Гражданите не бяха убедителни до почивката, след като Пеп Гуардиола направи цели 7 промени сред титулярите от победата над Саутхемптън, но разликата в класите просто бе твърде голяма.

Джон Стоунс направи пробива, а след това Габриел Жезус и Серхио Агуеро, който спря една дълга суша без попадение във Висшата лига, донесоха още 3 точки на сметката на Гражданите, които вече имат 71. Фулъм остава под чертата с 26 точки, но и с шансове за спасение.

Стартовият състав на Гражданите определено бе интересен, като Кевин Де Бройне, Риад Марез и Илкай Гюндоган не стартираха, а и не се появиха така или иначе в игра. Рахийм Стърлинг пък не бе изобщо в групата.

Това оказа влияние и до почивката гостите, макар и да имаха предимство при притежанието на топката, не бяха достатъчно остри. В 18-ата минута Торес пропусна изведен от Кансело, като Ареола направи добро спасяване, а малко след това испанецът не успя да стреля както трябва.

В 34-ата минута Бернардо Силва стреля точно, но Ареола спаси, а в самия край на полувремето нисък удар на Агуеро бе спрян от стража на домакините и така паузата дойде без голове.

Скоро след  нея обаче, всичко се промени. Гостите стигнаха до свободен удар, Кансело центрира отлично и Стоунс засече пред вратата за 1:0. След това Родри стреля точно, а в 56-ата минута Андерсън изби топката в тялото на Кавалейро, което изведе Жезус сам срещу вратаря и той го преодоля без проблеми.

Последва и дузпа за Гражданите, след като Торес бе съборен от Тосин и Серхио Агуеро отбеляза наказателния удар. Така аржентинецът вкара първия си гол в първенството от януари 2020-а или от 417 дни.

Този развой на събитията означаваше, че до края мачът просто ще се доиграе, като домакините имаха една добра ситуация чрез Лукман, но Лапорт се намеси решаващо и така гостите запазиха суха мрежа, след като в предишните си 2 мача допуснаха 4 гола във вратата си.

Фулъм – Манчестър Сити    0:3