Манчестър Сити и Нюкасъл сътвориха истинско зрелище със 7 гола на "Сейнт Джеймсис Парк", спечелено от гостите с 4:3.

Двубоят днес беше без значение за двата отбора, тъй като титлата на "гражданите" беше официализирана преди няколко дни, когато градският им съперник Манчестър Юнайтед загуби от Лестър, а "свраките" също свършиха работата си и си осигуриха оставане в английския елит.

Феран Торес се превърна в герой за своя тим, след като се отчете с хеттрик за успеха.

Срещата предложи три обрата, като Емил Крафт (25‘) откри резултата, а Кансело (39‘) и Торес (42‘) се разписаха още преди почивката. Жоелинтон (45+6‘) и Джо Уилок (62‘) отново дадоха аванс на Нюкасъл, само преди испанският футболист на Сити да отбележи нови две попадения - в 64 и 66 мин.

Това е рекордна 12-а поредна шампионатна победа като гост за отбора на Хосеп Гуардиола.

За шампионите своя дебют на вратата направи 35-годишният Скот Карсън, който записа първи мач във Висшата лига от 10 години насам.

Погледите на "небесносините" вече са насочени към финала в Шампионска лига, в който ще се изправят срещу Челси. Именно от лондончани дойде загубата в последния кръг.

С победата Манчестър Сити увеличи преднината си на върха, като вече има актив от 83 точки. Нюкасъл пък остава на 16-ото място в таблицата с 39 пункта.

Очаквано гостите започнаха по-агресивно от своя съперник и имаха сериозно превъзходство във владеенето на топката в първите 15 минути.

Габриел Жезус и Жоао Кансело опитаха удари към противниковата врата, но без реална опасност за стража на "свраките".

В средата на полувремето Нюкасъл организира светкавична контраатака, която завърши с блокиран истрел на Жоелинтон.

От последвалия корнер обаче домакините откриха резултата. Емил Крафт се извиси над всички в наказателното поле и с глава прати топката неспасяемо в мрежата на Скот Карсън.

В 35-ата минута късметът бе на страната на "гражданите", след като Джонджо Шелви разтресе горната греда след добро изпълнение на пряк свободен удар.

4 по-късно Жоао Кансело възстанови равенството с плътен диагонален изстрел. Португалецът стреля от движение и след рикошет в крака на Джейкъб Мърфи, задачата за Дубравка стана невъзможна.

Само 180 секунди след изравнителното попадение Феран Торес донесе пълен обрат за своя отбор. Офанзивният футболист засече по брилянтен начин с пета центриране от фаул, с което направи домакинския страж безпомощен за втори път.

Дълбоко в добавеното време "джордитата" получиха възможност да изпълнят дузпа, която бе реализирана по категоричен начин от Жоелинтон – 2:2.

След като измина час игра Кайл Уокър фаулира Джо Уилок в пеналтерията и последва нов 11-метров наказателен удар. Самият Уилок се нагърби с изпълнението, което първоначално бе отразено от вратаря на "небесносините", но при добавката нямаше как да сбърка.

Само в рамките на 4 минути след това Сити отново стига до обрат. Феран Торес се разписа на два пъти, с което оформи своя хеттрик, и изведе "гражданите" напред в резултата за втори път – 3:4.

Нюкасъл – Манчестър Сити 3:4

1:0 – Крафт 25‘

1:1 – Кансело 39‘

1:2 – Торес 42‘

2:2 – Жоелинтон 45+6‘ (дузпа)

3:2 – Уилок 62‘

3:3 – Торес 64‘

3:4 – Торес 66‘

Нюкасъл: Дубравка, Мърфи, Крафт, Фернандес (Гейл – 88‘), Дъмет, Ричи (Лонгстаф – 84‘), Алмирон, Шелви, Уилок, Сен-Максимен, Жоелинтон (Люис – 84‘)

Манчестър Сити: Карсън, Уокър, Гарсия, Аке, Кансело (Менди – 74‘), Силва, Родри, Гюндоган, Торес, Стърлинг, Жезус