Манчестър Сити разби с 5:0 у дома Евертън в последния кръг от английското първенство. Двубоят бе по-специален за Серхио Агуеро, който изигра последният си мач на “Етихад”. Аржентинецът напуска след финала в Шампионата лига, а тази вече успя да вкара последните си два гола на стадиона, на който се превърна в легенда.

Хората на Хосеп Гуардиола вече си бяха гарантирали титлата на Англия, но по никакъв начин не пожалиха Евертън. “Гражданите” си направиха страхотна тренировка за финала в Шампионската лига срещу Челси на 29 май и на практика си гарантираха трите точки още през първото полувреме.

Кевин Де Бройне даде аванс за Сити в 11-та минута след хубаво подаване на Рияд Марез, а три по-късно асистира на Габриел Жезус, който направи 2:0. В края на първото полувреме “карамелите” имаха страхотен шанс да върнат интригата в мача. В 36-та минута Гилфи Сигурдсон пропусна дузпа, след като Едерсон успя да избие удара му от бялата точка.

Още в началото на второто полувреме Фил Фоудън направи 3:0, след като в 53-та минута отправи страхотен удар след пас на Стърлинг. В 65-та минута в игра бе включен Серхио Агуеро и аржентинецът успя да постави отпечатъка си в мача след само шест минути - гол и 4:0 за Сити.

След още пет минути Агуеро се разписа за втори път, след като засече центриране на Фернандиньо с глава. В края на мача аржентинецът можеше да се сбогува с “Етихад” и с хеттрик, но Джордан Пикфорд успя да отрази удара му.

Така Манчестър Сити завършва сезона с актив от 86 точки и остави далеч назад преследвача си Манчестър Юнайтед (74). Евертън ще завърши сезона 10-ти с актив от 59 точки.

За “гражданите” обаче най-важното предстои - финалът в Шампионската лига през следващата седмица.

Манчестър Сити - Евертън 5:0
1:0 Кевин Де Бройне 11’
2:0 Габриел Жезус 14’
3:0 Фил Фоудън 53’
4:0 Серхио Агуеро 71’
5:0 Серхио Агуеро 76’

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Стоунс, Диаш, Зинченко, Фернандиньо, Де Бройне, Фоудън (56 - Родри), Марез (65 - Агуеро), Стърлинг, Жезус (74 - Феран)

Евертън: Пикфорд, Дин, Годфри, Кийн, Холгейт, Алан, Дейвис, Дукуре (57 - Иуоби), Сигурдсон (59 - Бернард), Ричарлисон (78 - Нкунку), Калвърт-Люин