Манчестър Сити и РБ Лайпциг спретнаха голово шоу на „Етихад“ в мач от група А на Шампионската лига, който Гражданите спечелиха с 6:3!

4 гола паднаха през първото полувреме и още 5 през второто. Небесносините контролираха мача, но гостите на 3 пъти намаляваха изоставането си само до едно попадение.

Кристофър Нкунку се отчете с хеттрик за германския тим, който въпреки усилията си не успя да се справи с класата на домакините, които започнаха с победа похода си към нов финал в надпреварата.

Въпреки че остави някои основни играчи на пейката, Пеп Гуардиола започна с достатъчно силен тим, в който титуляр бе за първи път през сезона Кевин де Бройне. Марез, Торес и Грийлиш действаха в нападение.

Още в първите секунди обаче гостите едва не вкараха. Анхелиньо центрира, а Нкунку атакува топката. Той не успя да зесече добре, но Аке закъсня и се получи контакт между двамата. Съдията обаче даде знак играта да продължи, а и ВАР не се заинтересува. В крайна сметка на домакините се размина.

Германците стартираха със самочувствие, а Гражданите не успяваха да стигнат до нищо опасно в първите минути. Олмо стреля много над целта за гостите преди Небесносините да вкарат от нищото.

В 16-ата минута Грийлиш изпълни корнер, а Нейтън Аке засече отлично и въпреки че Гулаши успя да докосне топката, не съумя да предотврати влизането и във вратата. Страхотен удар с глава и аванс за домакините.

Последва удар на Марез, отклонен от Орбан, а натискът на Сити се засили. Лайпциг обаче показа зъби и Нкунку опита центриране, при което никой не стигна до топката, а тя мина застрашително близо до целта.

В 28-ата минута гостите „се простреляха в крака“. Де Бройне прати опасна топка пред вратата, а Мукиеле вместо да изчисти реши да връща с глава към вратаря. Вместо това обаче, насочи топката в далечния ъгъл и увеличи преднината на Сити с нелеп автогол.

Последва попадение на Андре Силва за Лайпциг, който бе изведен от Форсберг, но се оказа в засада. Малко след това гостите пак стигнаха до опасност, която Аке ликвидира, но подобрението в играта на германците даде резултат и те стигнаха до заслужен гол. Форсберг намери Мукиеле в наказателното поле, той отклони към вратарското поле, където Нкунку реагира бързо и засече в мрежата.

До паузата обаче имаше време за още нещо. Торес стреля с глава, а Клостерман блокира удара с ръка, която бе отделена от тялото. ВАР прегледа положението, след което съдията също се убеди, че трябва да бъде отсъдена дузпа! Марез реализира от бялата точка и върна спокойствието при домакините.

Скоро след паудата обаче, Лайпциг вкара отново. Олмо получи свободно пространство вляво, центрира отлично между централните защитници, където Нкунку засече и реализира с глава.

И отново много бързо обаче, домакините реагираха. В 56-ата минута Грийлиш получи възможност да пробие в наказателното поле, чукна топката вдясно и с отличен фалцов удар я прати в далечния ъгъл. Страхотен гол!

Десетина минути след това ВАР отмени попадение на Торес заради тънка засада, но Лайпциг не се отказа и удар на Анхелиньо бе блокиран, а опит на Собослай премина над вратата.

Головото шоу обаче, продължи с пълна сила. В 73-ата минута Поулсен запази топката на границата на наказателното поле, подаде зад гърба на Зинченко към Нкунку, който с отличен диагонален удар оформи хеттрика си.

И отново като че ли отново накара домакините да покажа, че могат да бележат, когато си поискат. Само 2 минути след това Кансело се включи при една атака, получи топката и със страхотен удар от около 22-23 метра направи 5:3! Великолепен шут наистина.

Почти веднага след това стана ясно, че сензация няма как да има. Анхелиньо получи втори жълт картон и бе изгонен, което на практика подпечата победата на Манчестър Сити.

Имаше време обаче за още попадения. След корнер на Фодън се получи карамбол и на далечната греда резервата Жезус отбеляза, за да оформи крайното 6:3! Голът бе проверен от ВАР, но потвърден.

Манчестър Сити – РБ Лайпциг    6:3