Манчестър Сити започна с категорично победа защитата на трофея от турнира за Купата на Лигата, след като отнесе третодивизионния Уикъмб с 6:1 у дома и се класира за 4-ия кръг с лекота.

Гражданите получиха първия гол в мача, но след това се развихриха и не оставиха съмнение в превъзходството си, въпреки че съставът включваше няколко млади играчи.

Пеп Гуардиола даде дебют на петима младоци, както обеща и сред титулярите започнаха Игън-Райли, Люк Мбете, Фин Бърнс, Джош Уилсън-Есбранд и Ромео Лавиа. Освен това обаче, отборът включваше и звездите Кевин де Бройне, Риад Марез, Рахийм Стърлинг, Феран Торес и Фил Фодън. За гостите пък стартира колоритният Адебайо Акинфенва.

Домакините стигнаха до първата опасност в 7-ата минута, когато Марез изведе Стърлинг, но той прати топката покрай вратата. Предимството на Гражданите продължи и Торес стреля точно, но не затрудни вратаря на съперника.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Уикъмб шокира фаворита. Вратарят Стефън не успя да избие добре топката при корнер, тя бе върната пред вратата, получиха се серия рикошети и в крайна сметка непокрития Ханлан отбеляза.

Това обаче само раздразни домакините, които до почивката преобърнаха нещата. В 29-ата минута Де Бройне се справи по великолепен начин със съперник, след което стреля майсторски в далечния ъгъл и изравни.

Небесносините натиснаха и в края на полувремето вкараха още два пъти. Първо Марез стреля в гредата, но в 43-ата минута даде аванс на отбора си след отлична работа на Уилсън-Есбранд. В добавеното време пък след къс корнер Фил Фодън преодоля Стокдейл с удар от около 20 метра и успокои отбора си.

След почивката Сити направи още няколко пропуска преди в 71-ата минута Торес да подпечата успеха. В 83-ата минута Риад Марез се разписа за втори път след пас на Стърлинг, който върна от аутлинията, а в самия край и резервата Палмър вкара много хубав гол с прецизен изстрел.

Манчестър Сити – Уикъмб    6:1

0:1    Ханлан 22
1:1    Де Бройне 29
2:1    Марез 43
3:1    Фодън 45+1
4:1    Торес 71
5:1    Марез 83
6:1    Палмър 90

Манчестър Сити: Стефън, Игън-Райли, Бърнс, Мбете, Уилсън-Есбранд (72 Мактии), Лавиа, Де Бройне, Фодън, Стърлинг, Торес (71 Палмър), Марез
Уикъмб: Стокдейл, Маккарти, Стюърт, Тафацоли, Джейкъбсън, Гейп (75 Скауън), Уийлър, Кайкай (68 Хорган), Ханлан, Обита, Акинфенва (65 Воукс)