Пепе Гуардиола остана доволен от представянето на Манчестър Сити, независимо че тимът допусна първата си загуба в групите на Шампионска лига от три години насам при гостуването на Пари Сен Жермен.
Парижани спечелиха с 2:0, като Идриса Гей откри в началото на мача, преди Лионел Меси да открие сметката си за френския гранд със стил след почивката. Сити се насладиха на по-голямо притежание на топката (54-46%) и отправиха повече точни удари от съперника (7-3) на „Парк де Пренс“ и според Гуардиола отборът не е могъл да направи повече.
„Беше добро представяне, направихме всичко, но не успяхме да вкараме. Защитавахме се добре, те се отбраняваха дълбоко и при качеството, което имат, са винаги опасни на контраатака. Контролирахме ги и, за съжаление, не успяхме да отбележим. Няма какво повече да кажа освен да поздравя отбора. Понякога печелиш, друг път губиш. В такъв мач клиничните моменти са важни, разбира се. Не само тези на Стърлинг и Бернардо Силва през първото полувреме, през втората част имахме много, Донарума направи доста спасявания. Но тимът бе в играта подобно на мача на „Стамфорд Бридж“, тимът е жив. Играхме за победата, но за съжаление не успяхме да вкараме голове и те го направиха. Голът на Меси беше фантастичен“, каза испанският мениджър за BT Sport.
За „гражданите“ предстои визита на „Анфийлд“ във Висшата лига в неделя, като Ливърпул в момента е на върха в класирането – на точка пред състава на Гуардиола. „Сега ще се нахраним добре тази вечер, ще изпием по чаша вино, ще се възстановим и след това ще се подготвим за мача срещу Ливърпул в неделя“, завърши той.







Медведев: Действията на САЩ принудиха Русия да обмисля ядрени опити
Румен Христов: 558 хил. работят в публичния сектор, който харчи материални блага
Има скрит бюджетен дефицит, заяви Любомир Каримански
Вълчев се пита: Как да ограничим социалните мрежи и извън училище
30-дневно предизвикателство за по-добър живот
Като във видеоигра: Украйна дава бонуси на операторите на дронове за всяко убийство на руснак
Арх. Богдана Панайотова отказа да даде оставката си на Терзиев
Възраждането на Jaguar ще се забави
Как Кларксън и Мей предсказаха китайското нашествие
Ново проучване показа как износването на гумите вреди на околната среда
Най-ненадеждните японски автомобили според Consumer Reports
Джейк Пол отказа боксов мач с Нейт Диас
Бивш световен шампион предизвика Мозес Итаума: „Ще е чест да споделя ринга с него“
Отчет за състезанието – KWU SENSHI JAPAN Karate Kanto Open 2025
Дионтей Уайлдър подписа договор за следващия си бой: „Всичко, което мога да кажа, е – двукратен!“
Какво прави музиката с нашето тяло?
Използвате ли изкуствен интелект? А знаете ли как се отразява на мисленето?
Гъбична инфекция на половия член – какво представлява и защо се появява?
УМБАЛ „Лозенец“ стартира кампанията „Мовембър 2025“ в подкрепа на мъжкото здраве
Коментари
Напиши коментар15:28 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар