Манчестър Сити победи с 4:1 като гост Брайтън, след като си осигури три гола аванс само след 31 минути игра. Илкай Гюндоган даде преднина на „гражданите“ в 13-та минута, а Фил Фоудън с дубъл в рамките на три минути (28, 31) гарантира трите точки за тима на Хосеп Гуардиола. В края Алексис МакАлистър върна един от головете след точно изпълнение от дузпа, а Рияд Марез оформи крайния резултат след хубава асистенция на Фоудън.

Така Ман Сити продължава битката за върха във Висшата лига, като за момента е на второто място с 20 точки, с 2 по-малко от лидера Челси. Ливърпул е с 18 точки, но утре може да увеличи актива си след дербито с Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“. Брайтън е на четвъртата позиция с 15 т.

Хората на Пеп Гуардиола започна много силно срещата и още в осмата минута Кансело бе близо до гола, но стражът на домакините Санчес отрази. Малко след това Дънг изби една топка от голлинията, след като Жезус бе насочил добре удара си.

Така се стигна до 13-та минута, когато Илкай Гюндоган даде аванс на „гражданите“. Германецът вкара лесно в опразнената врата, след като получи подаване от Бернардо Силва. При ситуацията имаше претенции за фаул в атака на Жезус срещу вратаря на домакините Санчес, но след проверка на положението с ВАР голът беше зачетен.

Брайтън опита да реагира, но получи два звучни шамара от Фил Фоудън. В 28-та минута английският национал завърши перфектна контраатака, след като бе изведен от Джак Грийлиш. Три по-късно, в 31-та Фоудън реализира и втория си гол в мача. Габриел Жезус стреля към вратата на Брайтън, а техничният полузащитник промени пътя на топката, за да я прокара зад Санчес за трети път в мача.

След почивката домакините опитаха да променят развоя на срещата и в 55-та минута Грос пробва рефлексите на Едерсон с удар. Малко след това и Тросар пробва късмета си с изстрел, който затрудни малко повече стража на гостите. Шут на Модер пък бе блокиран. И все пак южняците стигнаха до гол в 81-та минута. Алексис МакАлистър бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Едерсон срещу резервата Енок Мвепу.

В заключителните минути на срещата Фоудън бе близо до първия си хеттрик в професионалната си кариера, но Санчес показа прекрасен рефлекс и отрази опасния му удар. И все пак Фоудън бе въвлечен в четвъртия гол на „гражданите“, след като изведе майсторски резервата Рияд Марез, който с лекота направи 4:1

Брайтън - Манчестър Сити 1:4

0:1 Илкай Гюндоган 13'

0:2 Фил Фоудън 28‘

0:3 Фил Фоудън 31‘

1:3 Алексис МакАлистър 81‘-д

1:4 Рияд Марез 90+5‘

Брайтън: Санчес, Кукурея, Дънк, Бърн (57 – Лампти), Велтман, Грос (72 – МакАлистър), Лалана, Модер, Марч, Тросар, Мопе (58 – Мвепу)

Манчестър Сити: Едерсон, Кансело, Диаш, Лапорт, Уокър, Родри, Гюндоган (74 – Фернандиньо), Грийлиш (77 – Де Бройне), Фоудън, Жезус (87 – Марез)