Манчестър Сити стигна спокойно до 4-ия кръг за ФА Къп, след като спечели с 4:1 гостуването си на четвъртодивизионния Суиндън.

Гражданите не допуснаха никакво подценяване и без затруднения стигнаха до триумфа, като все пак успяха да спестят от силите си.

Победителите вкараха по два гола в двете полувремена, а и домакините останаха доволни, след като успяха да отбележът във вратата на именития си съперник.

За гостите липсваха поне 7 играчи от първия състав, както и мениджъра Пеп Гуардиола, който също е с положителен тест за Ковид 19, но съставът изглеждаше изключително силен.

Той включваше основни играчи като Жоао Кансело, Бернардо Силва, Кевид де Бройне и Рубен Диаш, като явно идеята бе да се избегнат всякакви неприятни изненади.

Гражданите направиха пробива още в 14-ата минута, когато Коул Палмър се измъкна отдясно и достави отлична топка пред вратата, където Бернардо Силва засече отблизо и откри.

Класата на гостите бе видна и в 28-ата минута, те се успокоиха още повече, когато домакините опитаха да изнесат топката постепенно, но я загубиха и Де Бройне намери Жезус, който спокойно вкара втория гол.

След още няколко положения третият гол падна в 59-ата минута. Илкай Гюндоган реализира с отличен пряк свободен удар, при който и стената не бе подредена както трябва.

Веднага след това последва и дузпа за Сити, за нарушение срещу Жезус, но бразилецът не успя да преодолее вратаря Люис Уорд, който направи отлично спасяване.

Все пак в 78-ата минута Родри не успя да изчисти една дълга топка, Уилямс я овладя и намери Маккърди, който напредна и отбеляза. Малко по-късно обаче, младият Коул Палмър направи разликата отново 3 гола, когато с хубав изстрел намери далечния ъгъл.

Суиндън – Манчестър Сити    1:4

0:1    Бернардо Силва 14
0:2    Габриел Жезус 28
0:3    Илкай Гюндоган 59
1:3    Хари Мъккърди 78
1:4    Коул Палмър 82

Съставът на Манчестър Сити: Стефън, Уокър, Диаш, Аке (86 Кайки), Кансело, Родриго, Гюндоган (83 Лавиа), Де Бройне (66 Маккатий), Палмър (86 Мбете), Бернардо Силва, Жезус