Манчестър Сити очаквано стигна до 5-ия кръг на ФА Къп, след като отнесе с 4:1 Фулъм у на своя „Етихад Стейдиъм”.

В битката между лидерите в първите 2 професионални дивизии в английския футбол, гостите хвърлиха ръкавицата с ранен гол в началото, но след това домакините бързо стигнаха до обрат.

Пеп Гуардиола не подцени двубоя по никакъв начин, като Риад Марез вкара два от головете. Въпреки усилията си пък Котиджърс показаха, че все още са далеч от най-добрите.

Съставът на домакиите бе доста силен, въпреки че титуляри като Бернардо Силва, Едерсон и Рахийм Стърлинг останаха на пейката. Сред титулярите бяха Жоао Кансело, Кевин де Бройне, завърналия се от Африка Риад Марез, както и Джак Грийлиш и Фил Фодън. За лидера в Чемпиъншип дебютира дошлия от Ливърпул под наем Неко Уилямс.

Началото бе наистина ударно. Исканият от Ливърпул Фабио Карвальо даде преднина на лондончани още в 4-ата минута. 19-годишният футболист вкара отблизо след подаване на Хари Уилсън и хвърли в екстаз гостуващите фенове. Радостта им обаче бе кратка.

По-малко от 2 минути по-късно Гражданите възстановиха равенството. Илкай Гюндоган се оказа на чиста позиция в наказателното поле, Риад Марез го намери и халфът вкара с прецизен изстрел за 1:1.

Бързото изравняване даде спокойствие на домакините, които скоро стигнаха до нов гол и пълен обрат. В 13-ата минута Де Бройне центрира отлично и Джон Стоунс бе на точното място, за да отклони във вратата с глава.

Гражданите имаха инициативата и не бяха далеч от нови попадения след удари на Де Бройне и Гюндоган. Все пак и Котиджърс опитваха да атакуват и Александър Митрович стреля неточно, а след това се сдърпа и с Де Бройне, но реферът се намеси. В крайна сметка паузата дойде при 2:1.

Скоро след нея стана ясно, че до изненада няма да се стигне, защото домакините бързо приключиха интригата. В 52-ата минута Джак Грийлиш бе фаулиран в наказателното поле и Риад Марез вкара отсъдената дузпа, за да даде още спокойствие на лидера във Висшата лига.

Само 4 минути по-късно алжирецът вкара отново. При поредната контра Де Бройне изведе Марез, който се измъкна и стреля, а след лек рикошет в Тим Рийм топката спря в мрежата за 4-и път.

При този развой на събитията Пеп Гуардиола бързо започна да прави смени, давайки почивка на основните си играчи. Ман Сити пък пожали съперника и не вкара повече, макар че в края попадение на Лиъм Делап бе отменено заради засада.

Манчестър Сити – Фулъм    4:1

0:1    Ф. Карвальо 4
1:1    Гюндоган 6
2:1    Стоунс 13
3:1    Марез 52 дузпа
4:1    Марез 56

Манчестър Сити: Стефън, Уокър, Стоунс, Аке, Кансело (67 Зинченко), Де Бройне (68 Стърлинг), Фернандиньо, Марез (78 Макатий), Грийлиш (77 Делап), Фодън (78 Бернардо Силва)
Фулъм: Гацанига, Уилямс, Адарабиойо, Рийм, Брайън, Чалоба, Рийд (67 Сери), Уилсън (75 Кеърни), Ф. Карвальо (88 Кавалейро), Кебано (67 Нокар), Митрович (75 М. Карвальо)