"Челси" може да не е единственият отбор, строго санкциониран от британското правителство в резултат на руската инвазия в Украйна. Сега и Манчестър Сити е в светлината на прожекторите и може да бъде засегнат от решенията, които се вземат в резултат на конфликта заради всичко, което включва връзка с руското правителство.
Според BBC Sports собственикът на Манчестър Сити Шейх Мансур е бил подложен на тежка критика от правителството на Обединеното кралство заради неотдавнашната си среща със съюзника на Путин сирийския президент Башар ал Асад.
Според информация от Даунинг стрийт, наскоро Ал Саад е провел срещи с много влиятелни хора и в този кръг от контакти има снимки с Мансур, собственик на Сити и министър-председател на Обединените арабски емирства. Поради тази причина британското правителство обвинява шейх Мансур, че "не допринася за мира".
Депутатът от Лейбъристката партия Крис Брайънт сподели тези опасения, като попита в интервю за The 'Telegraph' дали Мансур е "подходящ за собственик на футболен клуб", пише "Труд".
Във време, когато политическото напрежение се отразява на Висшата лига, Сити може да тръгне по стъпките на Челси. В случая със „Синия“ отбор правителството „замрази“ активите на Абрамович и спря продажбата на билети и трансферите.
Снимка: БГНЕС







Обедна емисия
Два месеца преди Еврозоната: Поскъпнаха ли фризьорските услуги?
Казусът с Бюджет 2026 навлече гнева на опозицията (ВИДЕО)
"Не ни виждат, но сме там": Мотористи от цялата страна искат толерантност на пътя
В TikTok: Опасно хапче за отслабване стана хит
Новата седмица започва със слънце и дъжд
Драснаха клечката на коли на инспекторка от ГИТ
Има двама задържани за атаката с нож във влак в Англия
Италианска схема удря застрахователите в Европа
Tesla Cybertruck чупи рекорди за сервизни акции
8 мощни коли, които са евтини за покупка, но скъпи за поддръжка
Зимни капани: Грешки, които водят до скъпи ремонти
Франк Уорън: Мичъл Смит заслужава втори шанс след впечатляващото си завръщане
Резултати от BKFC Fight Night Michigan — Естебан Родригес с бърз нокаут в главната битка
Българските таекуондисти спечелиха най-много медали на „Рамус София Къп“
Открит турнир по джудо събра над 300 деца в Русе
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Коментари
Напиши коментар19:00 | 24 апр 2024 г.
17:27 | 22 мар 2022 г.
16:14 | 22 мар 2022 г.
16:12 | 22 мар 2022 г.
15:06 | 22 мар 2022 г.
14:55 | 22 мар 2022 г.
14:40 | 22 мар 2022 г.
14:22 | 22 мар 2022 г.
14:21 | 22 мар 2022 г.
14:21 | 22 мар 2022 г.
Напиши коментар