Манчестър Сити завърши 0:0 при гостуването си на Копенхаген в мач от Група G на Шампионската лига. Английският шампион имаше трудни моменти в Дания. Рияд Марез пропусна дузпа в средата на първата част, а малко по-късно Серхио Гомес получи червен картон.

Мениджърът на Сити Хосеп Гуардиола остави резерва новата си звезда Ерлинг Холанд. Испанецът направи цели пет промени, а място сред титулярите получиха Хулиан Алварес, Джак Грийлиш, Аймерик Лапорт, Серхио Гомес и Илкай Гюндоган.

Съперниците предложиха интересно първо полувреме, което бе изпълнено със ситуации пред двете врати, а на няколко пъти трябваше и ВАР да се намесва, за да бъдат вземани ключови решения в двубоя.

До автогол в полза на домакините можеше да се стигне още в 4-ата минута, когато една топка бе върната към Едерсон, вратарят не успя да я спре и тя излезе в корнер съвсем близо до дясната греда.

Сити реализира в 12-ата минута, когато Риад Марез се пребори за една топка пред наказателното поле, а впоследствие топката отиде към Родри, който с много плътен удар я прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено поради игра с ръка на алжиреца.

В  23-ата минута след изпълнение на корнер в пеналта на Копенхаген, реферът бе привакн от ВАР за да прегледа ситуация за дузпа, която впоследствие отсъди. Зад топката застана Марез, но стреля слабо и вратарят Камил Грабара спаси.

Малко по-късно домакините направиха добра контраатака, а Виктор Клаесон бе много близо до това да излезе сам срещу Едерсон, когато бе фаулиран от Серхио Гомес. Първоначално реферът не реагира, но след консултация с ВАР испанецът бе изгонен от игра и Манчестър Сити остана с човек по-малко на терена.

След почивката темпото видимо поспадна, а интересните ситуации бяха далеч по-малко. Играчите на гостите се бяха прибрали малко по-близо до своето наказателно поле и търсеха повече сигурност.

Все пак на два пъти Кевин де Бройне отправи опасни удари, но не намери целта. Двата тима дадоха всичко от себе си, но на моменти създаваха впечатление, че са доволни от това да разделят по една точка.

Така Сити остана на първа позиция във временното класиране с 10 точки и е много близо до това да си осигури място на 1/8-финалите. Копенхаген пък прекъсна серията на английския шампион от три последователни успеха в турнира. Въпреки това тимът остана на последно място. В другия мач от групата по-късно тази вечер Борусия Дортмунд посреща Севиля.