Манчестър Сити се класира за осминафиналите на Карабао Къп, след като победи трудно у дома Челси с 2:0. Интригата приключи в началото на второто полувреме, когато “гражданите” вкараха два бързи гола чрез Рияд Марез (53) и Хулиан Алварес (58).

За играч на мача обаче бе избран вратарят на домакините Щефан Ортега, който отрази няколко страхотни удара на лондончани. Така Ман Сити продължава напред в надпреварата, докато финалистът от миналия сезон напусна в ранен етап.

Очаквано и двамата треньори направиха много промени в съставите си, а началото на срещата бе равностойно. Удар на Джак Грийлиш в 11-та минута мина на сантиметри от вратата, а в 23-та Кристиан Пулишич направи страхотен пропуск, като от чиста позиция стреля в обсега на Ортега. До края на полувремето пропуски за Сити направиха Алварес и Грийлиш.

В 44-та минута младият Люис Хол получи страхотно подаване от Пулишич, но останал сам срещу Ортега не успя да го преодолее.

Сити започна прекрасно второто полувреме, като в 53-та минута Рияд Марез даде аванс за тима. Алжирският национал изпълни прекрасно свободен удар и направи 1:0. Пет минути по-късно “гражданите” вкараха и втори гол, като и за него основна заслуга имаше Марез. Халфът получи хубаво диагонално подаване, влезе в наказателното поле и стреля. Менди отрази, но при добавката Хулиан Алварес направи 2:0.

В 64-та минута Холд имаше втори шанс за гол, след като засече хубаво едно подаване от Зиеш от дясното крило, но ударът му отново бе отразен от Ортега. До края Маунт и Пулишич пропиляха още две добри възможности за Челси.

Манчестър Сити - Челси 2:0
1:0 Рияд Марез 53’
2:0 Хулиан Алварес 58’

Манчестър Сити: Ортега, Люис, Диаш, Лапорте (81 - Аке), Гомес, Родри (50 - Филипс), Гюндоган (50 - Силва), Палмър, Марез, Грийлиш, Алварес

Челси: Менди, Чалоба (69 - Аспиликуета), Кулибали, Кукурея, Лофтъс-Чийк, Ковачич, Закария (68 - Галахър), Хол (75 - Хаверц), Зиеш (68 - Стърлинг), Пулишич, Броя (68 - Маунт)